Home Kategorie Poruszające 12-latka zaczęła rodzić nocą na wysypisku. Ochroniarze wezwali karetkę.

12-latka zaczęła rodzić nocą na wysypisku. Ochroniarze wezwali karetkę.

To nie była zwykła nocna zmiana dla pracowników tego wysypiska śmieci. Tym razem w pracy musieli zmierzyć się z czymś nieprawdopodobnym.

Na wysypisku odnaleźli zwijającą się z bólu 12-latkę. Okazało się, że dziewczynka rodzi. Natychmiast wezwano karetkę. Sprawę bada policja.

Historia 12-latki z Ukrainy jest wstrząsająca. Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 września. Ochroniarze wysypiska w miejscowości Równe na zachodzie Ukrainy byli zszokowani, kiedy odnaleźli rodzącą 12-latkę. Na szczęście zachowali zimną krew i szybko wezwali pomoc. Około 2:00 w nocy dziewczynka trafiła do szpitala. Trafiła do regionalnego centrum perinatalnego.

Sprawę skomentowała lekarka Wiktoria Jenikiejewa. Niestety personelowi szpitala nie udało się ustalić zbyt wiele na temat przeszłości dziewczynki. Okazało się, że nie ma stałego miejsca zamieszkania, a 12 urodziny obchodziła w maju:

– „Dyżurni powiedzieli mi, że dziewczynka kompletnie nie zdawała sobie sprawy z tego, co się dzieje.”

Poród zaczął się już po pierwszej w nocy, jednak chłopiec przyszedł na świat dopiero o 7:10. Dziewczynka urodziła naturalnie, bez żadnych komplikacji.

Więcej informacji przyniosły ustalenia policji. Media podały, że dziewczynka jest Romką. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miała mieszkać z rodziną w okolicach wysypiska, gdzie zaczęła rodzić. Nie wiadomo jak długo mieszka na Ukrainie, bo nie mówi ani po ukraińsku, ani po rosyjsku. Dlatego też lekarze mieli ogromny problem, aby się z nią porozumieć. Śledczy ustalili, że jej rodzina jest zameldowana we wsi na Zakarpaciu, ale nie mieszka tam od dłuższego czasu.

Niedługo po przywiezieniu dziewczynki do szpitala, lekarze zawiadomili policję. W kwestii współżycia z osobą małoletnią prawo ukraińskie jest bardzo zbliżone do polskiego. Zakazane są kontakty seksualne z osobą, która nie ukończyła 16. roku życia. Właśnie dlatego miejscowa policja automatycznie wszczęła śledztwo w sprawie gwałtu na nieletniej. Funkcjonariusze wezwali do szpitala matkę dziewczynki, która miała ze sobą przynieść jej dokumenty. Okazało się, że jedynym, jaki posiadała, był akt urodzenia. Do tej pory nie udało się zatrzymać ewentualnego sprawcy gwałtu.

Wybrany catering na 3-20 dni
Wybrany catering na 3-20 dni
119,99 zł
150,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dieta tradycyjna lub wegetariańska z dowozem na 3 dni za 119,99 zł i więcej w firmie Mr Granola – Catering Dietetyczny

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
25
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz