Home Kategorie Poruszające Serduszko dziewczynki biło 320 razy na minutę. Lekarz zanurzył jej główkę w zimnej wodzie.

Serduszko dziewczynki biło 320 razy na minutę. Lekarz zanurzył jej główkę w zimnej wodzie.

Nie ma chyba nic bardziej niepokojącego, niż widok własnego dziecka, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

W takiej sytuacji znaleźli się rodzice małej Holly Hutchinson. Gdy serce dziecka przyspieszyło do 320 uderzeń na minutę, lekarze nie mieli wyjścia. Postanowili zszokować organizm dziecka.

Holly urodziła się 19 grudnia. Zaledwie 5 dni później lekarze zdiagnozowali u niej wirusowe zapalenie opon mózgowych. Dziecko trafiło do szpitala Freeman w Newcastle, z którego wypisano ją po dwóch dniach. Rodzicom nie było jednak dane cieszyć się zdrowiem dziewczynki długo. 31 grudnia mama zauważyła, że z Holly jest coś nie tak. Maluch znowu trafił do szpitala. Lekarze byli w szoku, gdy okazało się, że tętno dziecka wzrosło do 320 uderzeń na minutę. Przyczyną była infekcja serca.

Lekarze robili wszystko, aby przywrócić prawidłowy rytm serca maleństwu. Niestety, bez skutku. W końcu jeden z nich wpadł na dość nietypowy pomysł. Chwycił dziewczynkę i zanurzył jej głowę w wiadrze z lodowatą wodą. Próbę powtórzył kilkukrotnie i… udało się! Holly odzyskała prawidłowy rytm serca, po czym została zaintubowana.

To może Cię zainteresować:  Dziecko przychodzi na świat bez mózgu. Po trzech latach lekarze nie mogą uwierzyć własnym oczom!

– „To przerażające, że nasza córeczka tak szybko zachorowała. Obserwowaliśmy, jak nakłuwają ją igłami i wsadzają jej głowę do wiadra z lodem. To było przerażające” – opisują zszokowani rodzice.

Kiedy stan zdrowia Holly się ustabilizował, lekarze oznajmili rodzicom, że gdyby dziecko trafiło do szpitala 20 minut później, prawdopodobnie już by nie żyło. Na szczęście tak się nie stało. Dzisiaj mała wojowniczka ma już 9 miesięcy i jest w pełni zdrowia.

Zapalenia opon mózgowych. Co to takiego?

Zapalenia opon mózgowych (ZOMR) to nic innego, jak stan zapalny błon komórkowych, które otaczają mózg i rdzeń kręgowy. Może być wywołany przez wirusy, grzyby i bakterie. Do zakażenia dziecka może dojść już podczas porodu albo niedługo później, gdy dziecko ma obniżoną odporność.

Objawy

Do objawów może należeć ciągły płacz, apatyczność, nerwowość, odmowa karmienia, dłuższe spanie, odchylenie głowy do tyłu, niska lub zmienna temperatura, blady odcień skóry, żółtaczka, wysypka, biegunka lub wymioty. Podczas gdy leczenie nie zostanie podjęte, z biegiem czasu mogą pojawić się wybrzuszenia na ciemiączkach.

To może Cię zainteresować:  Uczeń podstawówki wrócił do domu ze sprawdzianem. Rodzice wkurzyli się na ocenę nauczycielki.

Leczenie

Zapalenie opon mózgowych wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej. Szybka reakcja pozwala przede wszystkim zahamować rozwój infekcji i zapobiec powikłaniom takim, jak częściowa lub całkowita utrata słuchu, problemy z pamięcią, koncentracją, balansem i koordynacją ruchów, czasowe lub długoterminowe problemy w nauce, częściowa lub zupełna utrata wzroku, zaburzenia snu, problemy z mówieniem i wiele innych. Samo leczenie zależy od czynnika wywołującego chorobę. Zwykle są to antybiotyki lub leki przeciwwirusowe. Ważną rolę odgrywa też odpowiednie nawodnienie organizmu.

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
325,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny kręgosłupa (od 325 zł) lub głowy (355 zł) i więcej opcji w Centrum Medycznym Enel-Med – 3 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz