Home Kategorie News Wypadek autokaru pełnego dzieci. „Na miejsce przybyło sześć karetek”.

Wypadek autokaru pełnego dzieci. „Na miejsce przybyło sześć karetek”.

Wypadek autokaru z dziećmi w miejscowości Królewskie Źródła niedaleko Radomia. Uczniowie z Puław jechali na wycieczkę szkolną, gdy nagle pojazd wpadł do rowu.

Wewnątrz autobusu było 36 dzieci, troje opiekunów i kierowca. Są poszkodowani. Na miejsce wezwano policję i strażaków. Przyjechało sześć karetek ratownictwa medycznego.

Do wypadku autokaru z dziećmi doszło około godziny 10.00 w miejscowości Królewskie Źródła na Mazowszu.

– „W środę przed godz. 10, na drodze prowadzącej do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła, przewrócił się autokar, którym podróżowała wycieczka szkolna z uczniami z Puław” – poinformowała rzeczniczka komendy miejskiej policji w Radomiu Justyna Leszczyńska.

Co się wydarzyło? Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-letni kierowca próbował ominąć kolejny pojazd, gdy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

– „Dyżurny radomskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu przed godz. 10. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, autokar, którym kierował 51-latek jechał utwardzoną drogą gruntową w kierunku tzw. Królewskich Źródeł i zsunął się do rowu w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok” – dodaje Leszczyńska.

To może Cię zainteresować:  IMGW ostrzega przed nagłym wzrostem ciśnienia. To wpłynie mocno nie tylko na osoby starsze.

Kierowca został przebadany alkomatem. Był trzeźwy.

Na szczęście nikt nie zginął ani nie został poważnie ranny. Do szpitala trafiło natomiast 10 dzieci i dwoje opiekunów. Odnieśli lekkie obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Po krótkich badaniach szóstka poszkodowanych została odesłana do domu. Pozostała szóstka nadal przebywa w szpitalu.

Na początku września było dość głośno o wypadku w miejscowości Świniarsko pod Nowym Sączem. Autokar z uczniami zderzył się wówczas czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką. Jak udało nam się wtedy dowiedzieć, 23 osoby zostały ranne, z czego 20 z nich podróżowało wspomnianym autobusem. 10 z nich trafiło do szpitala w stanie ciężkim.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz