Home Kategorie News Wypadek autokaru pełnego dzieci. „Na miejsce przybyło sześć karetek”.

Wypadek autokaru pełnego dzieci. „Na miejsce przybyło sześć karetek”.

Wypadek autokaru z dziećmi w miejscowości Królewskie Źródła niedaleko Radomia. Uczniowie z Puław jechali na wycieczkę szkolną, gdy nagle pojazd wpadł do rowu.

Wewnątrz autobusu było 36 dzieci, troje opiekunów i kierowca. Są poszkodowani. Na miejsce wezwano policję i strażaków. Przyjechało sześć karetek ratownictwa medycznego.

Do wypadku autokaru z dziećmi doszło około godziny 10.00 w miejscowości Królewskie Źródła na Mazowszu.

– „W środę przed godz. 10, na drodze prowadzącej do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła, przewrócił się autokar, którym podróżowała wycieczka szkolna z uczniami z Puław” – poinformowała rzeczniczka komendy miejskiej policji w Radomiu Justyna Leszczyńska.

Co się wydarzyło? Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-letni kierowca próbował ominąć kolejny pojazd, gdy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

– „Dyżurny radomskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu przed godz. 10. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, autokar, którym kierował 51-latek jechał utwardzoną drogą gruntową w kierunku tzw. Królewskich Źródeł i zsunął się do rowu w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok” – dodaje Leszczyńska.

Kierowca został przebadany alkomatem. Był trzeźwy.

Na szczęście nikt nie zginął ani nie został poważnie ranny. Do szpitala trafiło natomiast 10 dzieci i dwoje opiekunów. Odnieśli lekkie obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Po krótkich badaniach szóstka poszkodowanych została odesłana do domu. Pozostała szóstka nadal przebywa w szpitalu.

Na początku września było dość głośno o wypadku w miejscowości Świniarsko pod Nowym Sączem. Autokar z uczniami zderzył się wówczas czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką. Jak udało nam się wtedy dowiedzieć, 23 osoby zostały ranne, z czego 20 z nich podróżowało wspomnianym autobusem. 10 z nich trafiło do szpitala w stanie ciężkim.

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 7zł: pakiet 10, 100 lub nawet 500 odbitek (10x10 lub 10x15 cm) w jakości HD na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz