Home Kategorie Życie Mają trójkę dzieci i żyją z zasiłków. Otwarcie przyznają: „Praca nie jest dla nas”.

Mają trójkę dzieci i żyją z zasiłków. Otwarcie przyznają: „Praca nie jest dla nas”.

Podczas gdy niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez rozwoju osobistego i pracy, inni uważają to za zbędne. Wolą cały swój czas spożytkować w inny sposób.

Jedną z takich osób jest Matt Allen. Jego podejście do życia jest bardzo kontrowersyjne.

Matt i jego żona Adele mają trójkę dzieci i mieszkają w Brighton w Wielkiej Brytanii. Cała piątka żyje na koszt państwa i nie widzą w tym nic złego. Rodzice nie mają zamiaru pracować, a pieniądze z zasiłków całkowicie im wystarczają. Allenowie zajmują mieszkanie komunalne. Matt tylko dorywczo udziela lekcji jogi. Co sądzi o pracy na etacie?

– „Praca nie jest dla mnie” – przyznaje otwarcie.

Dodatkowo Matt walczy z chorobą autoimmunologiczną. Twierdzi, że właśnie dlatego tak istotne jest dla niego utrzymanie bliskiej relacji z żoną i dziećmi. Według niego żyjąc w ten sposób wcale nie nadużywa systemu zasiłkowego. Podkreśla, że jego cyny mają znikomy wpływ na społeczeństwo.

Rodzina Allenów wzbudza kontrowersję nie tylko ze względu na podejście do zasiłków. Cała trójka dzieci Matta i Adele nie chodzi jeszcze do szkoły. Ich najstarszy syn Ulysses w wieku 8 lat wciąż nie potrafił się jeszcze podpisać. Z kolei Ostara, mając 4 lata, ciągle korzystała z pieluszek.

Wszystko dlatego, że rodzice po prostu nie chcą swoich dzieci zmuszać do niczego. Pragną, aby poznawały one świat poprzez „naśladownictwo oraz konsekwencje”.

Cała rodzina śpi w jednym łóżku, a dzieci same decydują co chcą zjeść, kiedy pójść spać i kiedy wstać. Dodatkowo dzieci nie mają dostępu do współczesnej medycyny i nie zostały zaszczepione.

O myciu zębów również decydują same. Jak nietrudno się domyślić, zazwyczaj tego nie robią. Z kolei, jeśli już, to używają pasty bez Fluoru. Według rodziców daje im to wszystko bliższy kontakt z naturą. W ten sposób Matt i Adele podkreślają swój bunt przeciw niezdrowym oczekiwaniom społeczeństwa.

Co sądzicie o takim sposobie wychowywania dzieci?

eKurs: Neurocoaching
eKurs: Neurocoaching
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Neurocoaching z zaświadczeniem MEN za 79 zł z Online Edukacją

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz