Home Kategorie Poruszające Pożar w szpitalu na oddziale położniczym. Zginęło ośmioro noworodków.

Pożar w szpitalu na oddziale położniczym. Zginęło ośmioro noworodków.

Pożar w Algierii. Ośmioro dzieci zginęło w jednym ze szpitali na oddziale położniczym w szpitalu Al-Um Bashir bin Nasser w miejscowości El Oued Souf.

Ogień wybuchł w środku nocy, gdy nikt się tego nie spodziewał. Powodem tragedii była usterka urządzenia przeciw komarom.

Na miejscu szybko pojawiły się służby. Ocalono 11 niemowląt, 107 kobiet i 28 pracowników szpitala. Niestety ośmioro dzieci zginęło na miejscu. Strażacy nigdy nie zapomną widoku zwęglonych malutkich ciał…

Policjanci również byli przerażeni tym, co zobaczyli. Widok łamał serce. Niestety służby mają świadomość tego, że identyfikacja ciał będzie ogromnym problemem. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środku nocy, gdy cały oddział spał. Jedynie osoby, które miały dyżur czuwały. Mimo tego, że większość spała, ponad 70 osobom udało się uciec z płonącego budynku. Wśród nich było 11 dzieci, 33 matki i 28 pracowników.

Strażacy mieli problem z tym, aby szybko zareagować, ponieważ w tak dużym obiekcie, jakim jest szpital, ciężko jednoznaczne i przede wszystkim szybko stwierdzić, czy wszyscy, którzy mogli, uciekli z budynku. Zanim strażacy upewnili się, że ludzie wyszli ze szpitala, zaczęli działać.

Wadliwe urządzenie przeciw komarom – od tego wszystko się zaczęło. Później iskry przeszły na sprzęt medyczny, a następnie w krótkim czasie na resztę budynku. Premier Algierii Nureddin Bedui zarządził śledztwo w sprawie pożaru szpitala. Niestety jest to już drugi szpital położniczy, który spłonął w ostatnich kilkunastu miesiącach. Policja bada czy te sprawy są ze sobą powiązane.

Odchudzanie – lipoliza iniekcyjna
Odchudzanie – lipoliza iniekcyjna
119,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabieg lipolizy iniekcyjnej za 119 zł i więcej w Estetica - Gabinecie Kosmetyki i Dermatologii Estetycznej w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz