Home Kategorie Ludzie Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka.
1.72K

Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka.

18 sierpnia na jeziorze Kisajno doszło do tragicznego wypadku. Mąż Agnieszki Woźniak-Starak wypadł z motorówki. W raz z nim na pokładzie była 27-letnia kobieta, która zdołała dopłynąć do brzegu.

Kilkudniowe poszukiwania miały tragiczny finał. W piątym dniu wyłowiono z wody ciało producenta filmowego. Dzisiaj znamy już przyczynę zgonu Piotra Woźniaka-Staraka.

Producent spędzał czas na Mazurach z najbliższymi. Tamtej nocy wybrał się na przejażdżkę motorówką ze znajomą. W pewnym momencie maszyna skręciła, a z łodzi wypadły osoby, które się na niej znajdowały. 27-letnia kobieta dopłynęła na brzeg. Syn milionera zaginął. 22 sierpnia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poinformował o tym, że odnaleziono ciało:

– „Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.”

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, przekazał informację dotyczącą sprawozdania z sekcji zwłok:

– „Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno.”

Z raportu wynika, że:

– „Przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.”

Wdowa po Piotrze Woźniaku-Staraku zrezygnowała z zobowiązań zawodowych i prowadzenia programu „Big Brother”. W osobistym i jedynym wpisie po śmierci męża podziękowała wszystkim za pomoc i wsparcie:

– „Dziękuję.
Piotrka nie ma, ale zostawił mi mnóstwo miłości i najlepszych ludzi na świecie. Rodzinę, przyjaciół, którzy nawet przez chwilę nie dają mi poczuć, że jestem sama. Wasza troska, ten wspólny czas, niekończące się rozmowy, często do rana, są dla mnie bezcenne.

Nie wiem, co będzie, ale wiem jedno, mam wielkie szczęście, że na swojej drodze spotykam takich ludzi. Nie mogę w tym poście oznaczyć wszystkich, o których myślę. Ale o wszystkich pamiętam.”

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz