Home Kategorie Życie 12-latka urodziła dziecko w Bielsku-Białej. Dopiero teraz zdradziła, kto jest ojcem.

12-latka urodziła dziecko w Bielsku-Białej. Dopiero teraz zdradziła, kto jest ojcem.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w jednym z bielskich szpitali. Teraz zdradziła kto jest ojcem.

12-latka, która urodziła dziecko w Bielsku-Białej została przesłuchana w środę 25 września. Z jej zeznań wynika, że ojcem dziecka jest również osoba nieletnia. Sprawą ma teraz zająć się wydział rodzinny i nieletnich bielskiego sądu.

W rozmowie z Polsat News Prokurator okręgowy, Mariusz Lampart, powiedział, że dziewczynka była przesłuchiwana w tzw. niebieskim pokoju. Znajduje się on w bielskiej komendzie policji.

– „Małoletnia wskazała ojca dziecka. Jest nim osoba nieletnia. W związku z tym faktem sprawa o czyn karalny z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego (seksualne wykorzystanie małoletniego) zostanie przekazana sądowi rejonowemu w Bielsku-Białej IV wydział Rodzinny i Nieletnich.”

Czym jest niebieski pokój? Jest to pomieszczenie, które przystosowano do przesłuchań dzieci. Maluch ma się czuć tam bezpiecznie i komfortowo. Jak wygląda takie przesłuchanie? Zwykle ma ono formę rozmowy sędziego z dzieckiem, w której uczestniczy też psycholog.

Wiadomo też, że wcześniej w sprawie została przesłuchana matka 12-latki.

12-letnia dziewczynka w lipcu tego roku urodziła w szpitalu w Bielsku-Białej. Na świat przyszedł wtedy zdrowy chłopiec.

Śledztwo w tej kontrowersyjnej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa Bielsko-Biała – Północ. Dotyczy ono doprowadzenia do obcowania płciowego z dzieckiem poniżej 15. roku życia. Do porodu doszło w czasie, kiedy śledztwo już trwało. Wiadomo, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył sąd rodzinny. Dziewczynka znajdowała się pod jego opieką.

W Polsce stosunek płciowy z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia jest przestępstwem, które ściga się z urzędu. Grozi za nie od 2 do 12 lat więzienia.

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz