Home Kategorie Życie Prawo w tym kraju szokuje. 2 lata więzienia dla żon, które odmawiają seksu mężom.

Prawo w tym kraju szokuje. 2 lata więzienia dla żon, które odmawiają seksu mężom.

Wiele osób uważa, że kryzys w małżeństwie przychodzi prędzej czy później. To z kolei rzutuje na różne strefy wspólnego życia – również tę intymną. Czy jest na to jakiś sposób?

Chociaż ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jest na świecie kraj, w którym odmowa seksu drugiej połówce może mieć spore konsekwencje. Otóż kobiety, które odmawiają współżycia swoim mężom, mogą zostać oskarżone o molestowanie emocjonalne, co ma poważne konsekwencje. Jeśli zostaną uznane za winne, mogą usłyszeć wyrok nawet 2 lat więzienia albo otrzymać grzywnę w wysokości 6000 GH, czyli około 4200 PLN.

George Appiah-Sakayi z Central Regional Coordinator of the Domestic Violence and Victim Support Unit (DOVVSU) zaapelował do mężów, aby ci donosili policji na żony, które odmawiają im seksu. Szef policji stwierdził, że naruszenia te mają podłoże prawne. Są bowiem równoznaczne z nadużyciami emocjonalnymi, karanymi zgodnie z ustawą o przemocy domowej z 2007 roku.

Czy prawo działa tylko w jedną stronę? Nie. Kobiety, które są poszkodowane ze względu na to, że ich mężowie odmawiają im stosunku, również mogą złożyć skargę. Ta zostanie rozpatrzona pod kątem wykorzystywania emocjonalnego.

– „Jeśli mąż odmawia jedzenia, które przygotowała dla niego żona, i w ten sposób sprawia, że kobieta czuje się nieszczęśliwa, co przyczyni się do powstania bólu emocjonalnego, może zgłosić to policji. Jeśli mąż wróci późno do domu i sprawi, że jego żona będzie niezadowolona, może złożyć skargę do DOVSSU” – taki zapisek możemy znaleźć w ustawie.

Takie konsekwencje są przewidziane dla obywateli Ghany. Czy ktoś chciałby, aby takie prawo obowiązywało również w naszym kraju? Jak myślicie, czy sądy miałby ręce pełne roboty pod względem wydawania wyroków za brak seksu małżonków, czy wręcz przeciwnie?

Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
339,00 zł
810,00 zł
10 dni
do końca oferty!
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy dla 2 lub 3 osób z wyżywieniem HB, wellness i więcej w Hotelu Toporów Premium – wakacje

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
20
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz