Home Kategorie News Nad Polskę nadciąga „biskajskie ciepło”. Takich temperatur w listopadzie nie było od dawna.
28.51K

Nad Polskę nadciąga „biskajskie ciepło”. Takich temperatur w listopadzie nie było od dawna.

Jeszcze niedawno całym kraju temperatura oscylowała w granicach 20 stopni. Tymczasem już od minionego poniedziałku większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia na zewnątrz w ciepłej kurtce.

Wszystko przez niż Jarosław, który przyniósł do Polski nie tylko pierwsze przymrozki, ale i opady deszczu ze śniegiem. Jaka pogoda czeka nas w najbliższym czasie i czy nadal możemy liczyć na cieplejsze dni? Okazuje się, że tak.

Jesienna aura będzie nam towarzyszyć jeszcze przez najbliższe trzy dni. Od środy do piątku przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu, który będzie zmierzał w kierunku Rumunii i Mołdawii. Mimo sprzyjającej aury z północnego zachodu spływać w tym czasie będzie do nas jednak polarno-morski chłód, który przez najbliższe dni z pewnością każdy z nas odczuje. Temperatura maksymalna w tym czasie nie przekroczy 10 stopni Celsjusza, podczas gdy nad ranem spadać będzie nawet do -2 kresek poniżej zera. W czwartek delikatny mróz nad ranem chwyci prawie w całym kraju, a w piątek na wschód od Wisły i na przedgórzu. Nie mniej jednak temperatura w dzień będzie wahała się w granicach od 6 do 9 stopni Celsjusza.

To może Cię zainteresować:  Poznajcie Sophię – pierwszego robota, który dostał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.

Co dalej? Wszystko wskazuje na to, że na zimę jeszcze poczekamy, bo nad Polskę nadciąga „biskajskie ciepło”. Ciepło to dotrze do nas już w najbliższą sobotę. Temperatury będą wtedy wahać się w granicach 9 – 14 stopni. To jednak nie koniec miłych niespodzianek. W kolejnym tygodniu ma być jeszcze cieplej. Synoptycy Cumulusa prognozują, że w południowo-wschodniej części Polski temperatura sięgnie nawet 20 stopni Celsjusza. Z najnowszych prognoz wynika, że najcieplejszym dniem będzie środa.

To może Cię zainteresować:  Kierowca wjechał autem w znaną aktorkę Annę Muchę. Potem miał ją pobić...

Portal Wirtualna Polska podaje, że kolejna fala porannych przymrozków zawita do nas dopiero w okolicach 13 listopada. Tymczasem cieszmy „nachodzącą wiosną”!

Jazda off-road ze szkoleniem
Jazda off-road ze szkoleniem
199,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Jazda off-road ze szkoleniem i nagraniem od 199,99 zł oraz bonem rabatowym i więcej od Beskidzkie4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
105
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
29
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz