Home Kategorie Poruszające 14-latka została zgwałcona. Sąd stwierdził jednak, że do gwałtu nie doszło.

14-latka została zgwałcona. Sąd stwierdził jednak, że do gwałtu nie doszło.

Sąd w Barcelonie orzekł, że dziecka, które było wykorzystywane przez pięciu mężczyzn tak naprawdę nie można uznać ofiarą gwałtu.

Działacze nie mają wątpliwości, że dziecko z Manresy zostało zgwałcone. Dlatego też wzywają do protestów.

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w Manresie w Katalonii w październiku 2016 roku. Według ustaleń prokuratury 5 mężczyzn: 2 Hiszpanów, 2 Kubańczyków i 1 Argentyńczyk na zmianę gwałciło 14-letnią dziewczynę. Wiadomo, że nastolatka była pod wpływem narkotyków i alkoholu. Na jaw wyszło, że każdy z nich miał 15 minut na dokonanie tych ohydnych czynów. Tak stwierdził jeden z oskarżonych, Bryan Andrés, który każdemu kolejnemu napastnikowi miał powtarzać: „Twoja kolej. Masz piętnaście minut”.

W trakcie pierwszej rozprawy sądowej 14-latka wyznała, że mało pamięta z tego, co się stało. Przypomniała sobie jednak, że jeden z napastników wymachiwał i straszył ją bronią. Oczywiście oskarżeni nie przyznają się do winy, mimo iż DNA jednego z nich znaleziono na bieliźnie dziewczynki.

Sąd w Barcelonie orzekł jednak, że do gwałtu nie doszło. Jak uzasadniono wyrok? Okazuje się, że nie zostały spełnione konieczne wymogi w przypadku oskarżenia o ten czyn. Z powodu tego, że ofiara była nieprzytomna, nie mogła odczuwać zastraszania ani przemocy, a to bez nich nie ma mowy o gwałcie.

To może Cię zainteresować:  Krokodyl to rosyjski narkotyk, który sprawia, że ludzkie ciało zaczyna dosłownie gnić.

– „Ofiara nie wiedziała, gdzie jest i co robi, w związku z czym nie była w stanie zgodzić się na stosunki seksualne lub wyrazić sprzeciwu. Z kolei oskarżeni byli w stanie popełnić akty seksualne bez użycia jakiejkolwiek przemocy lub zastraszania.”

Wobec takiego orzeczenia oskarżeni zostali skazani na 10 do 12 lat więzienia za mniejsze przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym. Gdyby oskarżono ich o gwałt, mogliby otrzymać wyrok nawet 20 lat pozbawienia wolności.

To może Cię zainteresować:  Poszedł za 8-latką do toalety. Gdy go nakryto, zmywał z siebie krew majtkami dziewczynki.

W Hiszpanii po ogłoszeniu tego wyroku dosłownie zawrzało. Mieszkańcy tego kraju są wściekli, a sprawę skomentowała nawet burmistrz Barcelony, Ada Colau.

Na swoim Twitterze napisała:

– „Nie jestem sędzią i nie wiem, na ile lat w więzieniu sobie zasłużyli. Wiem tylko, że to nie jest znęcanie się, tylko gwałt!”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz