Home Kategorie News Trzęsienie ziemi we Francji. Miało miejsce na terenie, który nie jest aktywny sejsmicznie.
1.34K

Trzęsienie ziemi we Francji. Miało miejsce na terenie, który nie jest aktywny sejsmicznie.

Do trzęsienia ziemi o sile 5,4 w skali Richtera doszło we Francji. Wstrząsy odczuwalne były w okolicach Motelimaru. Cztery osoby zostały ranne, a stan jednej z nich określa się jako ciężki.

Agencja AFP, powołując się na władze departamentów Ardeche i Drome poinformowała, że 11 listopada na południowym wschodzie doszło do ruchów sejsmicznych o magnitudzie 5,4.

Trzęsienie ziemi odczuwalne było w Lyonie, Montpellier, Saint-Etienne, Grenoble, Awinionie i Marsylii. Jak mówią specjaliści, było ono wyjątkowo silne i w dodatku wystąpiło na terenie, który nie jest zbyt aktywny sejsmicznie.

To może Cię zainteresować:  Twój stary telefon może być teraz wart naprawdę sporo. Czy nadal jest w twojej szafce?

W wyniku wstrząsów ucierpiały cztery osoby. Jedna z nich została ciężko ranna. Znajdowała się na rusztowaniu, które się zawaliło, gdy doszło do trzęsienia. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii, a jej stan określa się jako ciężki.

Pozostałe ofiary trzęsienia ziemi miały więcej szczęścia. Jak donoszą władze departamentu Ardeche, odniosły one tylko lekkie obrażenia.

Skutkami wstrząsu najbardziej zostali dotknięci mieszkańcy Le Teil, dlatego prefekt Ardeche zwrócił się do nich z prośbą, by „na razie pozostawali poza domami”.

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
14 dni
do końca oferty!
Od 7zł: pakiet 10, 100 lub nawet 500 odbitek (10x10 lub 10x15 cm) w jakości HD na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz