Home Kategorie Ludzie Joanna Krupa niedawno urodziła. Jej córeczka ma za sobą już pierwszy manicure.

Joanna Krupa niedawno urodziła. Jej córeczka ma za sobą już pierwszy manicure.

Córka Joanny Krupy ma już za sobą pierwszy manicure. Jej mama podzieliła się nagraniem, na którym widzimy jak mała Asha ma piłowane przez pielęgniarkę paznokcie.

Joanna Krupa lubi dzielić się z fanami swoim życiem prywatnym. Gdy tylko odpoczęła po porodzie, zaczęła udostępniać zdjęcia swojej córeczki. Teraz na bieżąco dzieli się z całym światem swoją radością z posiadania dziecka.

Na jej instagramie pojawiła się też relacja, gdzie dziewczynka ma robiony manicure. Modelka była zachwycona, obserwując, jak pielęgniarka piłuje paznokcie jej dziecku. Zapytała nawet córkę o kolor do paznokci, ale Asha nie udzieliła odpowiedzi.

Całe wydarzenie skrupulatnie filmowała i pokazała swoim obserwatorom. Z pewnością sprowokowała tym wiele skrajnych reakcji. Ojciec dziecka, Douglas Nunes, również był obecny przy zabiegu pielęgnacyjnym i na nagraniach zaznacza swoją obecność.

Joanna Krupa nawet do porodu miała wykonany manicure i makijaż, czego dowodem były zdjęcia wykonane tuż po pojawieniu się dziecka na świecie. Wyglądała olśniewająco. Teraz będzie chciała nauczyć swoją córeczkę dbania o siebie.

Opieka nad noworodkiem jest bardzo wymagająca i czasochłonna. Czy taka praktyka przy małym dziecku, które nie ma nawet tygodnia jest rozważna? Według położnych lepiej nie ryzykować.

Gazeta.pl zapytała położną ze Szpitala Bielańskiego, Irmę Głowacka, jak należy zadbać o paznokcie noworodka:

– „Miękkie paznokcie dziecka obcina się, kiedy trochę się wzmocnią, nożyczkami do paznokci z zaokrąglonymi brzegami lub cążkami, ale nie ma reguły – jeśli dziecko rodzi się z dłuższymi, ostrymi paznokciami, to można je skrócić po porodzie. Zazwyczaj ta czynność, podobnie jak pierwsza kąpiel dziecka, wykonywana jest już w domu. Piłowanie paznokci jest ryzykowne, bo łatwo może uszkodzić skórę i spowodować zakażenie.”

O opinię zapytano też lekarza pediatrę, Beatę Kowalewską, która zaleca skracanie paznokci najwcześniej dwa tygodnie po porodzie. Piłowanie paznokci nie jest znaną praktyką w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych już tak. Według tamtejszych położnych zmniejsza to ryzyko zranienia dziecka cążkami lub nożyczkami.

Czy Joanna Krupa nie przesadziła z robieniem manicure 6-dniowemu noworodkowi?

Rytuał Essence of Asia i więcej
Rytuał Essence of Asia i więcej
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pielegnujący rytuał Essence of Asia za 89,99 zł i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz