Home Kategorie Film 4 gwiazdy PRL, za którymi szalała cała Polska. Zmarły w absolutnym zapomnieniu.

4 gwiazdy PRL, za którymi szalała cała Polska. Zmarły w absolutnym zapomnieniu.

Pogrzeby tych gwiazd nigdy nie znalazły się na pierwszych stronach gazet. Podbiły serca Polaków, a potem zniknęły i odeszły w zapomnieniu.

Warto przypomnieć sobie ich twarze. Możliwe, że w Dzień Wszystkich Świętych przypadkowo minęliście ich groby. Te kobiety miały przed sobą wspaniałe perspektywy, ale życie zweryfikowało ich sukcesy.

Pierwszą ze wspomnianych gwiazd była Teresa Tuszyńska. Jej pogrzeb był raczej kameralnym wydarzeniem. Kobieta zmarła w wieku 54 lat. Pogrzeb miał miejsce na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Debiutowała w wieku 16 lat i uważano ją za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek XX wieku. Możecie ją znać z takich hitów jak „Do widzenia, do jutra” czy „Rozwodów nie będzie”. W latach 60. była również modelką dla „Mody Polskiej”.

Tuszyńska miała trzech mężów. Jej pierwsze dwa związki zakończyły się z powodu nadużywania przez nią alkoholu. Po samobójstwie bliskiego jej Adama Pawlikowskiego aktorka całkowicie wpadła w nałóg. To załamało jej karierę filmową i ostatecznie doprowadziło do jej śmierci. Ówczesnego męża Teresy Tuszyńskiej nie było nawet stać na pogrzeb.

Kolejną wielką gwiazdą w tamtych czasach była Elżbieta Czyżewska. Chociaż tak samo jak Tuszyńska zmagała się z alkoholizmem, dożyła 72 lat. Nazywano ją „polską Marilyn Monroe”, nie tylko ze względu na urodę. Głównym powodem była rola Maggie, którą odegrała w spektaklu „Po upadku”. Był to pastisz sławnej seksbomby.

W latach 60. zagrała w wielkich produkcjach: “Mąż swojej żony”, “Żona dla Australijczyka”, “Gdzie jest generał”, “Giuseppe w Warszawie”, “Rękopis znaleziony w Saragossie”, “Rysopis”, “Małżeństwo z rozsądku”, czy “Wszystko na sprzedaż”. Przeprowadziła się do USA, gdzie popadła w alkoholizm po śmierci najbliższych. Zmarłą w 2010 roku na raka przełyku, a jej pogrzeb odbył się cztery miesiące później na warszawskich Powązkach.

Maria Probosz słynąca z ról rozbieranych również wpisuje się w trend alkoholizmu. Mogliśmy ją oglądać m.in. w “07 zgłoś się”, “Tulipanie”, “Porno”, czy “Zabij mnie glino”. O jej pogrzebie na łódzkim cmentarzu poinformowano dopiero w dniu pochówku. Aktorka była trzykrotnie zamężna i dzięki trzeciemu mężowi udało się jej wyjść z choroby alkoholowej. Zmarła w 2010 roku na raka.

Kolejną seksbombą, która występowała w „07 zgłoś się” była Nina Gocławska. Z powodu ciąży jej rola ograniczyła się tylko do dwóch odcinków. Gocławska była też tancerką baletową i prezenterką telewizyjną. Prowadziła konkursy Miss Polonia oraz występowała w Teatrze Roma. Zmarła w wieku 51 lat. Pochowano ją na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz