Home Kategorie Życie W jednym z polskich szpitali nie wykonuje się już aborcji. Działacze pro-life są wniebowzięci.

W jednym z polskich szpitali nie wykonuje się już aborcji. Działacze pro-life są wniebowzięci.

Jak twierdzą działacze pro-life w wyniku ich działań w Gliwicach przestano wykonywać aborcje. Aktywiści organizowali liczne pikiety pod szpitalem.

Ostatecznie placówka potwierdziła, że zabiegi usuwania ciąży nie są u nich wykonywane.

W Polsce obecnie działa kompromis aborcyjny, który zabrania wykonywania zabiegu na życzenie, ale pozwala na to w konkretnych przypadkach. Ustawa głosi, że można dokonać zabiegu przerwania ciąży, jeśli prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

W ciągu 3 lat przed gliwickim szpitalem odbyło się 40 pikiet i demonstracji obrońców życia. Działacze nie kryją zadowolenia i skomentowali oficjalny komunikat szpitala.

To może Cię zainteresować:  12-letni chłopiec zbudował Titanica z klocków Lego. Co sądzicie?

– „Na ponowne pismo z 19 września 2019 r. do Zarządu Szpitala w sprawie dokonywanych aborcji dostaliśmy odpowiedź, że od początku 2018 roku do chwili obecnej nie wykonano w placówce ani jednej aborcji i dodano, że podjęto wszelkie działania, aby te świadczenia nie były realizowane na terenie Szpitala.”

Inicjatorzy demonstracji mają też nadzieję, że już nie będą musieli pikietować przy tym szpitalu.

Stowarzyszenie pro-life działa w Polsce od 2005 roku, a 11 lat temu uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Założycielem jest Mariusz Dzierżawski. Fundacja organizuje antyaborcyjną wystawę „Wybierz życie”.

To może Cię zainteresować:  10 lekarzy i studentów medycyny wypowiedziało się o aborcji. Wszyscy mają to samo zdanie.

W 2011 roku zebrała ponad 600 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Ich głównym działaniem jest organizowanie pikiet z brutalnymi zdjęciami wykonanymi po zabiegach przerywania ciąży i ukazujące ludzkie płody.

Niejednokrotnie podważano etyczność takich działań oraz pochodzenie zdjęć. Newsweek Polska w ubiegłym roku wspomniał o tym, że obrazy pochodzą z lat 50., gdy dokonywano aborcji sposobami mechanicznymi. Obecnie wykonuje się je przy pomocy środków farmakologicznych.

Gry w wirtualnej rzeczywistości
Gry w wirtualnej rzeczywistości
12,99 zł
19,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości: Superman VR za 12,99 zł i więcej w salonie VR World w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz