Home Kategorie Życie Czy Rosja szykuje się do wojny? Ostatnia wypowiedź na to wskazuje.

Czy Rosja szykuje się do wojny? Ostatnia wypowiedź na to wskazuje.

Rosja przygotowuje się do wojny? Kraj ten od lat utrzymuje miano supermocarstwa. Jak widać, siła jest jedną z głównych kart, którymi Rosja może zagrać. Potwierdzają to słowa szefa ich wywiadu.

Federacja Rosyjska nie kryje tego, że będzie dążyć do bycia potęgą na arenie międzynarodowej. Obecnie trwają przygotowania do powiększenia potencjału militarnego. Oliwy do ognia dolał Siergiej Naryszkin, szef wywiadu, który nie kryje, że silna armia to podstawa pokoju dla danego państwa.

– „W obecnej sytuacji, która jest alarmująca, musimy zintensyfikować nasze starania zmierzające do zwiększenia zdolności obronnych naszego kraju. Jak to mówią – jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę” – stwierdził Siergiej Naryszkin.

Rosyjskie ministerstwo obrony pochwaliło się, że założone prawie trzy lata temu pododdziały „Junarmii” liczą już ponad 300,000 chłopców i dziewczynek. Minister Szojgu wydał polecenie, aby ta liczba zwiększyła się w ciągu następnych pięciu miesięcy o kolejne 200 tys. osób.

Odkąd Donald Trump wygrał wybory w USA, jego rządy są atakowane za prorosyjskie podejście, choć ciężko uznać te argumenty za zasadne. Rosja wciąż atakuje Stany za ich politykę i nie są to drobne spory. Szef rosyjskiej służby wywiadu zagranicznego, cytowany przez TASS odniósł się do wielkiego brata za oceanu:

– „Jedyne, co robią USA, to podkopują międzynarodowy system bezpieczeństwa” – oświadczył szef rosyjskiej służby wywiadu zagranicznego, cytowany przez TASS.

Obecnie głównym elementem niezgody jest konflikt w Syrii. Rosja mocno zacieśniła współpracę z Turcją, a USA straciło przychylność w tym regionie po tym, jak zdradziło Kurdów i wycofało swoje wojska. Turcja oficjalnie rozpoczęła działania zbrojne na północy Syrii. W sieci szybko pojawiły się pierwsze brutalne nagrania ukazujące panującą tam przemoc.

Dodatkowo niedługo wygasa Traktat „New START” podpisany w 2010 roku. Podpisy na dokumencie złożyli ówcześni prezydenci USA i Rosji, odpowiednio Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew. W ramach traktatu każda ze stron zobowiązała się do ograniczenia liczby posiadanych głowic nuklearnych dla pocisków ICBM i SLBM. Po jego wygaśnięciu Rosja z pewnością wróci do pełnej produkcji broni jądrowej.

Stabilność pokoju na świecie jest mocno zachwiana. Praktycznie w każdym rejonie świata trwają jakieś konflikty bądź protesty. Na świecie w tym momencie trwają: nieustające protesty w Hongkongu, krwawe protesty w Iraku, rosnące w siłę protesty w Iranie, kontynuację antyrządowych protestów w Chile, starcia zwolenników zbiegłego prezydenta Moralesa z policją i wojskiem w Boliwii, antyrządowe protesty w Gruzji, Libanie i Haiti, wielka antyrządowa demonstracja w Czechach, niewielkie, ale wciąż trwające protesty Żółtych Kamizelek we Francji, manifestacje w Katalonii.

Niedawno o III Wojnie Światowej wypowiadała się Krzysztof Jackowski. Czy stoimy na progu kolejnego światowego konfliktu?

13-etapowa pielęgnacja twarzy i więcej
13-etapowa pielęgnacja twarzy i więcej
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
13-etapowa pielęgnacja twarzy i więcej od 69,99 zł w Medical & Beauty Institute – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz