Home Kategorie Poruszające Matka w ciąży błagała o pomoc dla córeczki. 8-latka została zgwałcona.

Matka w ciąży błagała o pomoc dla córeczki. 8-latka została zgwałcona.

Niechęć, lenistwo, a może strach przed odpowiedzialnością? Jakim cudem małe dziecko z matką w ciąży przez ponad 24 godziny nie otrzymało pomocy?

Dziecko wraz z matką szukało pomocy przez ponad dobę. Sprawę opisał „Głos Szczeciński”.

13 listopada do szpitala klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego przy ul. Unii Lubelskiej 1 zgłosiła się mieszkanka powiatu łobeskiego z 8-letnią córką. Na miejscu żaden z lekarzy nie chciał wykonać badania, które miało potwierdzić krzywdę dziecka.

Matka, która przybyła do szpitala wraz z córką, była w 9 miesiącu ciąży i w każdej chwili mogła zacząć rodzić. Lekarka przebywająca na dyżurze odmówiła przebadania dziewczynki i doprawiła ciężarną. Według informacji dziennikarzy matka poszkodowanej dzwoniła wcześniej do placówki i poinformowała o swoim przybyciu, a także powodzie wizyty.

Lekarka, która miała przeprowadzić badanie, powiedziała że jest już po dyżurze i wyszła z pracy, a kolejna lekarka po prostu badania nie przeprowadziła. Nie znamy powodu, dla którego odmówiła. 8-latka została zbadana dopiero o północy w innym gabinecie ginekologicznym, w innej części miasta.

To może Cię zainteresować:  Sensacyjne wyniki sondażu. Czy Szymon Hołownia zostanie prezydentem?

Biorąc pod uwagę wiek pokrzywdzonej oraz domniemanego sprawcy (nie ma jeszcze 15 lat) sprawą zajął się sąd rodzinny, nie zaś prokuratura.

– „Z uwagi na wiek pokrzywdzonej dziewczynki oraz domniemanego sprawcy, sąd nie udziela na ten temat szczegółowych informacji. Takie postępowanie się toczy, ale w tym momencie dotyczy ono wyłącznie tego czy taki czyn miał miejsce” – powiedział Michał Tomala, rzecznik prasowy sądu okręgowego w Szczecinie.

Prokuratura otrzymała doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa i dokładnie zbada postępowanie lekarzy. Śledztwo potwierdziła prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

To może Cię zainteresować:  W biały dzień wciągnęli Martę do furgonetki. „Poczułam ukłucie i odpłynęłam”.

– „Prokurator zainterweniował w związku z odmową przyjęcia pokrzywdzonej przez lekarza.

Po ustaleniu faktów i okoliczności sprawy prokurator rozważy tzw. sygnalizację, czyli wystąpienie do dyrekcji szpitala ze wskazaniem na stwierdzone ewentualne uchybienia w zakresie nieprzyjęcia pacjentki na badania. Na taką sygnalizację pozwalają nam przepisy prawa

Prokurator zbada też, czy są podstawy do wszczęcia postępowania z urzędu odnośnie narażenia małoletniej na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel medyczny.

Kolejna sprawa to możliwość zasygnalizowania ewentualnych uchybień w zakresie działania sądu rodzinnego.”

Strzyżenie, kolor, prostowanie
Strzyżenie, kolor, prostowanie
29,99 zł
70,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mycie, strzyżenie i modelowanie za 29,99 zł i więcej opcji w salonie Piękno z Pasją w Bielsku-Białej (do -57%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
29

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz