Home Kategorie Ludzie Tusk wyjawił dlaczego nie startuje w wyborach prezydenckich. Nikt się tego nie spodziewał?

Tusk wyjawił dlaczego nie startuje w wyborach prezydenckich. Nikt się tego nie spodziewał?

Kilka dni temu Donald Tusk został wybrany szefem EPL. W rozmowie z mediami mówił o swoich planach i przyznał, jaki był prawdziwy powód jego rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich.

Ustępujący ze stanowiska szefa Rady Europejskiej Donald Tusk został wybrany na szefa EPL 20 listopada. Głosowanie odbyło się na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Zagrzebiu, gdzie Tusk otrzymał 93% poparcia. Mówi się, że jest on nową nadzieją dla chadecji.

Swoją kadencję ma zacząć od 1 grudnia, ale jak zapewnił podczas spotkania z dziennikarzami, będzie również do dyspozycji, jeśli chodzi o polską politykę. Wyraził też poparcie zarówno dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jak i Jacka Jaśkowiaka, którzy zgłosili się do prawyborów prezydenckich w PO.

– „Ten dylemat jest dość oczywisty; chciałoby się popierać i jedną, i drugą kandydaturę. To bardzo dobry moment dla Platformy, żeby nabrać takiego wigoru i energii, bo konkurencja bardzo dobrze robi każdej organizacji politycznej.”

Super Express donosi, że gdyby Donald Tusk został prezydentem Polski straciłby mnóstwo pieniędzy. Teraz będzie zarabiać 30 tys. zł miesięcznie, czyli 1,5 raza więcej niż Andrzej Duda. Czy jest to główny powód jego rezygnacji ze startu w wyborach 2020?

Dziennikarze zapytali o to szefa Rady Europejskiej jeszcze w Zagrzebiu. Odpowiedź Donalda Tuska była nieco zaskakująca. Polityk przyznał bowiem, że wie, iż wiele osób jest rozczarowanych jego decyzją, ale też zdaje sobie sprawę z tego, że część Polaków straciła do niego zaufanie.

– „Wiem, że mój wizerunek był skutecznie rujnowany przez telewizję publiczną. Było to zachowanie haniebne. Partia pisowska na to ciężko zapracowała.”

Tusk dodał także, że Prawo i Sprawiedliwość „zbudowało sobie popularność, ale kosztem ryzyka dla swojego państwa i 40 mln rodaków”. Jednak już niedługo będzie mógł dosadniej mówić o swoich poglądach.

– „Mogę zedrzeć maskę obiektywnego nudziarza i dosadniej mówić o tym, co myślę na temat tego, co dzieje się w Polsce i na świecie.”

W rozmowie z mediami Tusk podkreślił, że komentowanie polityk iw Polsce „koncentruje się na słupkach, a brakuje zastanowienia się, po co to wszystko”. Chce to jednak zmienić m.in. poprzez działanie w EPL.

Wybielanie zębów lampą LED
Wybielanie zębów lampą LED
129,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED: 1 zabieg za 129 zł i więcej w gabinecie Bajeczny Spa & Salon w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
38
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz