Home Kategorie Niesamowite 5 starych zdjęć, które są dowodem na to, że da się podróżować w czasie.

5 starych zdjęć, które są dowodem na to, że da się podróżować w czasie.

Podróże w czasie to temat związany z literaturą sci-fi czy fantastyką. Człowiek potrafi kontrolować wiele rzeczy, ale nie czas. Chyba, że przyjrzymy się tym opowieściom z całego świata.

W naukach ścisłych przez wiele wieków utrzymywał się obraz czasu jako czegoś niezależnego od materii i przestrzeni oraz jednakowy w całym wszechświecie.

Dopiero teoria względności Alberta Einsteina zerwała z taką koncepcją czasu. Okazało się, że tempo czasu jest zależne od materii i energii, a sam czas nieodłącznie związany jest z przestrzenią, tworząc czasoprzestrzeń. Upraszczając według teorii, istnieje teoretyczna szansa na poruszanie się po linii czasowej. A poniższe przykładu pokazują, że niektórym chyba udało się przekuć teorię w praktykę.

#1. Zmarł dwa wieki przed swoim urodzeniem

Historia prosto z Rosji. Eugena Iosifowicha Gajduczka, założyciela i wieloletniego szefa miejscowego muzeum historii zna niemal każdy mieszkaniec Żirinowska. Według jego słów pochodził z XXIII wieku. Eugen wykazywał się niesamowitą znajomością przyszłości i o niej opowiadał. Dokładnie wskazał datę rozpoczęcia wojny w ZSRR i Dzień Zwycięstwa. Mężczyzna opowiadał też o przyszłości, podróżach o różnych planetach, a także opisywał niezwykle dokładnie, jak na tamte czasy kosmos i to z perspektywy astronauty. Był tez świetnym inżynierem i podobno skonstruował wehikuł czasu.

#2. Luzak z 1940 roku

Sprawa dotyczy zdjęcia z 1940 roku, dokumentującego oficjalne otwarcie pewnego mostu w Kanadzie. Wśród zgromadzonych ludzi uwagę przykuwa pewien wyluzowany modniś z rozczochranym fryzem. Mężczyzna ma na sobie koszulkę z nadrukiem i okulary przeciwsłoneczne. Jakby tego było mało, oryginalny świadek ceremonii trzyma w ręce niewielki aparat fotograficzny.

Niektórzy podważają jednak teorię odnośnie podróżnika i wskazuje, że elementy ubioru, które posiada nie są niczym niezwykłym w latach 40 XX wieku. Jednakże wciąż wiele osób wierzy, że nie jest to zwykły ekscentryk, a człowiek z naszych czasów.

#3. Nieśmiertelny Keanu Reeves

Niektórzy ludzie twierdzą, że aktor jest podróżnikiem w czasie. Zauważają, że nie starzeje się, a jego twarz pojawia się na różnych malowidłach. Przykładem jest portret mężczyzny, który namalował Parmigianino w 1530 roku czy portret francuskiego aktora Paula Mune. Ciała tego ostatniego po śmierci nie znaleziono. Czyżby Keanu podróżował w czasie?

#4. Ostatni piknik zdjęcie z 1917 roku

To zdjęcie zrobiono ponad 100 lat temu w Kanadzie. Widzimy na nim grupę mężczyzn, kobiet i dzieci siedzących na zboczu wzgórza. Uważni obserwatorzy zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Rzeczywiście wyróżniał się wyraźnie, bo wydawał się pochodzić z XX wieku.

Zdjęcie odkryto w książce Lestera Raya Petersona z 1974 r., „The Grat Cape Scott Story”, opowiadającej historię tego kanadyjskiego regionu. Tym, co najbardziej zafascynowało ludzi, którzy natknęli się na to zdjęcie jest fakt, że „podróżnik” zdaje się nie mieć nic wspólnego z sytuacją na zdjęciu.

Nosi luźną koszulkę i szorty, a także nowoczesną fryzurę. Wyraźnie odróżnia się od wszystkich dookoła.

#5. Greta Thunberg podróżuje w czasie

Greta Thunberg w ostatnich miesiącach aktywnie pokazuje się w mediach. Nastoletnia aktywistka na rzecz klimatu oraz ekologii wzbudziła kolejną sensację. A wszystko za sprawą zdjęcia z 1898 roku wykonanego w Kanadzie.

Fotografia pochodzi z archiwum Uniwersytetu Waszyngtońskiego przedstawia trójkę dzieci, które pracują przy kopaniu złota w Jukon w Kanadzie. Dziewczynka ze zdjęcia jest wyjątkowo podobna do Grety i wiele osób zadaje sobie pytanie czy to przypadek, czy może kryje się za tym coś więcej…

Czy możliwe są takie podróże? Właśnie takich tropów postanowili poszukać autorzy całkiem poważnej pracy naukowej. Profesor fizyki Robert J. Nemiroff i doktorantka Teresa Wilson z Politechniki Michigan w Stanach Zjednoczonych przekopali serwisy społecznościowe pod kątem śladów pozostawionych przez ewentualnych podróżników w czasie.

Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny
220,00 zł
550,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz