Home Kategorie Życie Oglądalność Eurowizji Junior 2019 w Polsce. Padł rekord.

Oglądalność Eurowizji Junior 2019 w Polsce. Padł rekord.

Oglądalność Eurowizji Junior 2019 robi wrażenie. Wiemy już ile osób obejrzało tegoroczny konkurs, który odbył się w Gliwicach. TVP może mówić o ogromnym sukcesie.

Padły rekordy oglądalności, chociaż podczas samego wydarzenia nie zabrakło kontrowersji.

Eurowizja Junior 2019 była ogromnym sukcesem. Stało się tak głównie za sprawą niezwykłej reklamy wydarzenia, zarówno we wszystkich kanałach TVP, jak i w sieci. Prezes Telewizji Polskiej miał tego dnia powody do radości, a są nim świetne wyniki oglądalności. Liczba widzów naprawdę robi wrażenie.

Występ Viki Gabor, dzięki któremu wygrała konkurs, uzyskał już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube. Teledysk młodej artystki obejrzało ponad 5,5 mln widzów. Oba wyniki są imponujące.

Po wygranej reprezentantka Polski natychmiast zwiększyła ilość fanów na Instagramie. Jej konto obserwuje ponad 120 tys. osób więcej, niż przed Eurowizją. Obecnie Viki ma ponad 200 tys. obserwatorów.

Ile osób obejrzało Eurowizję Junior 2019 w Polsce? Według informacji przekazanej przez Jacka Kurskiego, konkurs w szczytowym momencie zgromadził przed telewizorami 8 milionów widzów.

Jak donoszą Wirtualne media, średnia oglądalność wyniosła 5,4 mln na trzech kanałach TVP, w tym prawie 5 mln na TVP1. To absolutny rekord jeśli chodzi o konkursy Eurowizji transmitowane w polskiej telewizji.

Ubiegłoroczną dziecięcą Eurowizję obejrzało niespełna 900 tysięcy widzów. Dotychczas najlepszy wynik oglądalności odnotowały dorosłe wersje konkursu – w 2014 roku (Cleo) i w 2016 (Michał Szpak), które przyciągnęły przed telewizory ponad 4 miliony Polaków.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że TVP nie zorganizuje Eurowizji Junior 2020, a wszystko przez ciekawą ofertę, jaką złożyli przedstawiciele holenderskiej telewizji. Ostateczną decyzję podejmą organizatorzy wydarzenia. Ma ona zapaść pod koniec roku.

Jeśli jednak Eurowizja Junior znów zawita nad Wisłę, to zainteresowane jej organizacją są: Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź i Wrocław. W tym roku Gliwice wygrały z Toruniem i Szczecinem. Uznano, że miasto to ma o wiele lepsze warunki do zorganizowania tak dużego przedsięwzięcia, a wszystko to za sprawą ogromnego wsparcia województwa śląskiego.

Dziennik Eurowizyjny zwraca uwagę na raczej kontrowersyjny fakt relacji pomiędzy Rosją a Białorusią. Te kraje nie przyznały sobie nawzajem ani jednego punktu jurorskiego. Jest to o tyle dziwne, że dwóch jurorów z Rosji miało reprezentantkę Białorusi na ostatnim miejscu w rankingu. Sytuacja ta zdaje się co najmniej niepokojąca.

Internauci mają także sporo uwag do nowego systemu głosowania, w którym można wspierać swojego reprezentanta. Pojawiły się zarzuty, że Eurowizja Junior zmieniła się w Polskowizję, a to ze względu na masową akcję promocyjną zachęcającą Polaków do udziału w głosowaniu na swoją piosenkę.

Tlenoterapia hiperbaryczna
Tlenoterapia hiperbaryczna
129,99 zł
2 dni
do końca oferty!
Zabieg w komorze hiperbarycznej oraz bar tlenowy od 129,99 zł w salonie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz