Home Kategorie News Silne trzęsienie ziemi w Albanii. Nagrania z akcji ratunkowej mrożą krew w żyłach.

Silne trzęsienie ziemi w Albanii. Nagrania z akcji ratunkowej mrożą krew w żyłach.

Władze Albanii poinformowały, że dzisiaj nad ranem kraj nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Magnitudę określono na 6,4 w skali Richtera. Tak intensywnego trzęsienia nie było tam od lat.

Wstrząsy były odczuwalne głównie na wybrzeżu Albanii. Szacuje się, że epicentrum znajdowało się około 30 km na północny zachód od Tirany. Miejscowe media relacjonują, że w budynkach mieszkalnych pękały ściany, a ludzie uciekali z zabudowanych obszarów na otwartą przestrzeń.

Ministerstwo Obrony przekazało informację, że wskutek ataku paniki w miejscowości Kurbin mężczyzna wyskoczył przez okno i zginął. Obecnie w wielu miejscach prowadzone są akcje ratownicze i przeszukiwanie gruzów. W wyniku trzęsienia zginęło co najmniej 6 osób, a 300 zostało rannych.

To może Cię zainteresować:  Mężczyzna myślał, że to żona budzi go w delikatny sposób. Okazało się jednak, że to był naprawdę nieproszony gość!

Największe zniszczenia odnotowano w miejscowościach Thumane i Durres.

Prezydent Albanii Ilir Meta powiedział, że:

– „Sytuacja w Thumane, blisko epicentrum, jest bardzo dramatyczna.”

To już kolejne trzęsienie ziemi, które nawiedziło Albanię w tym roku. Poprzednie zarejestrowano we wrześniu i uznano za najsilniejsze od trzydziestu lat. Jego siła wynosiła 5,8.

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz