Home Kategorie News Cyklon Sebastian nadciąga nad Polskę. Czekają nas gwałtowne zmiany pogody.
3.33K

Cyklon Sebastian nadciąga nad Polskę. Czekają nas gwałtowne zmiany pogody.

Do Wielkiej Brytanii dotarł tropikalny cyklon Sebastian, który na szczęście stracił na sile, ale i tak przyniósł spore zmiany w pogodzie. Teraz to samo czeka Polskę.

W najbliższy czwartek i piątek, 28 i 29 listopada, temperatura w większości kraju wynosić będzie około 10 stopni Celsjusza.

Na zachodzie i południu termometry wskazywać mogą nawet 12 stopni. To jednak nie oznacza, że możemy założyć lżejsze kurtki – będzie pochmurno i czeka nas silny wiatr, który w porywach osiągać będzie 50 km/h oraz deszcz.

W nocy z piątku na sobotę prognoza diametralnie się zmieni – w niektórych miejscach spadnie wtedy śnieg. W sobotę 30 listopada opady śniegu i śniegu z deszczem są przewidywane na południu, wschodzie i w centrum, m.in. w Opolu, Kielcach i Krakowie, ale nawet w Warszawie. Śnieg przewiduje się też na niedzielę 1 grudnia – tym razem na północy.

Fani białej zimy nie powinni się jednak za szybko cieszyć. Z powodu dodatniej temperatury (od 1 do 2 stopni na południu i 4 stopni na północy oraz zachodzie) śnieg szybko stopnieje. Trochę dłużej będą się nim cieszyć mieszkańcy Śląska, Małopolski, Podkarpacia i niektórych części Kielecczyzny i Lubelszczyzny. W poniedziałek może tam spaść nawet 5 cm białego puchu.

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska
To może Cię zainteresować:  Zima trzydziestolecia nadchodzi. „Obfite opady śniegu i nawet minus 20 stopni”. Czy wierzyć w te prognozy?

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz