Home Kategorie News Pogoda. Nadchodzi załamanie. Będą wydawane ostrzeżenia.
934

Pogoda. Nadchodzi załamanie. Będą wydawane ostrzeżenia.

Pogoda. Nadchodzi załamanie. Będą wydawane ostrzeżenia.

Pogoda w czwartek nie przyniosła zagrożeń, ale już od piątku sytuacja ma się mocno zmienić. W wielu rejonach kraju pojawią się chłodniejsze temperatury. Wystąpi oblodzenie i silny wiatr.

W woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim meteorolodzy IMGW planują wydać alarmy pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Z kolei w sobotę możemy spodziewać się oblodzeń.

– “Żółte alarmy mogą zostać wtedy wydane w woj. podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim” – informuje TVN Meteo.

Co potem? Początek grudnia będzie o wiele chłodniejszy. Wszystko za sprawą arktycznego powietrza, które w weekend dotrze nad Europę z północnego-wschodu.

2 grudnia niemal cała Polska pokryta będzie śniegiem. W północno-wschodnich częściach kraju biały puch może utworzyć pokrywę dochodzącą nawet do 8 cm. Bezśnieżnie będzie na Dolnym Śląsku, w okolicach Krakowa i Sandomierza. Możliwe, że śnieg będzie zalegać przez kilka dni, bo w całym kraju zapanują ujemne temperatury. Nocami słupki rtęci w wielu miejscach spadną poniżej -4 stopni.

Gra VR Box lub Car VR
Gra VR Box lub Car VR
17,99 zł
30,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości dla 1 osoby: VR Box lub Car VR od 17,99 zł w salonie Vr World w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz