Home Kategorie News Akcja CBA w krakowskim urzędzie. Zatrzymano trzy osoby.

Akcja CBA w krakowskim urzędzie. Zatrzymano trzy osoby.

Akcja CBA w krakowskim urzędzie. Zatrzymano trzy osoby.

Osoba z kierownictwa Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie została zatrzymana przez CBA w sprawie korupcji i nielegalnego pośrednictwa w najmie i kupnie nieruchomości.

Funkcjonariusze CBA prowadzą postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej i w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości w atrakcyjnych częściach Krakowa.

Wśród zatrzymanych w sprawie jest osoba z kierownictwa Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, która usłyszała zarzut powoływania się na wpływy, przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, a także przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł.

To może Cię zainteresować:  IMGW wydało ostrzeżenie dla pięciu województw. Może być wyjątkowo niebezpiecznie.

Pozostali zatrzymani usłyszą zarzuty udzielenie pośrednikom 20 tys. zł korzyści majątkowej w zamian za załatwienie w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie wygrania przez nich aukcji na wynajem lokalu użytkowego przy ul. Św. Krzyża w Krakowie.

Funkcjonariusze CBA zabezpieczają materiał dowodowy w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych, jak również w kilku wydziałach Urzędu Miasta Krakowa. Dotychczas zarzuty w sprawie przedstawiono 20 osobom.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz