Home Kategorie Ludzie Wdowa po Adamowiczu podzieliła się pięknymi wspomnieniami. „To one pomagają mi żyć”.

Wdowa po Adamowiczu podzieliła się pięknymi wspomnieniami. „To one pomagają mi żyć”.

Paweł Adamowicz objął urząd Prezydenta Miasta Gdańsk w 1998 roku. Niecały rok później pobrał się z Magdaleną Abramską. Wspólnie wychowywali dwie córki – Antoninę i Teresę.

Pani Magdalena jest doktorem prawa i adiunktem w Katedrze Prawa Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego. To tam, jeszcze na studiach poznała przyszłego męża, który pracował na uniwersytecie jako asystent. Wzięli ślub 29 maja 1999 roku.

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” z 2013 roku zapewniała, że Adamowicz pomimo wielu obowiązków pomaga jej wychowywać dzieci.

– „Szczególnie przy drugiej córce mąż stał się dojrzalszym ojcem i sporo pomaga. Oczywiście, kiedy jest w domu. Wiele potrafi przy dziecku zrobić, a ma kolegów, którzy się wręcz chwalą, że nigdy nie przewijali swoich dzieci” – powiadała w wywiadzie żona zmarłego prezydenta.

Rodzina była dla prezydenta Gdańska najwyższą wartością. Spędzał z żoną i dziećmi każdą wolną chwilę.

Magdalena udzieliła Gazecie Wyborczej wywiadu, zanim wydarzyła się tragedia. Zdradziła tam jak wyglądała codzienność w ich rodzinie.

– „Gdy wraca, a jeszcze nie śpią nasze dzieci, to jest tak fajnie, że szybko odpuszcza sprawy zawodowe. Córki rzucają mu się na szyję, robią coś razem i napięcie uchodzi. Wtedy obowiązkowo on czyta bajki na dobranoc, a tak się już wyszkolił, że mógłby audiobooki nagrywać. Ale gdy dzieci idą spać, to wieczorem jeszcze pracuje, coś uzgadnia, czyta gazety, śledzi internet i zasypia wiedząc, co się dzieje.”

Paweł Adamowicz był bardzo oddany pracy, a ta niestety czasami stawiała jego rodzinę w trudnych sytuacjach. Kobieta wspomina, że malutkie dzieci nie potrafiły zrozumieć dlaczego ludzie buczą na ich ojca, lub go wyzywają. Niestety czasami musiał być świadkami takich sytuacji.

We wzruszającym wywiadzie dla Viva.pl, Magdalena Adamowicz wspomina jak spędzali wolny czas:

– „W weekendy jedliśmy razem śniadania, to Paweł robił świetną jajecznicę. W niedziele chodziliśmy na obiady do jego rodziców, po czym on wyciągał się na swoim kawalerskim łóżku, a córki kładły się po jego obu stronach i zasypiali na pół godzinki. A potem szliśmy na Stare Miasto na lody. Jeśli akurat miał wolną niedzielę. Takie wspomnienia przechowuję. I to one pomagają mi żyć.”

Pani Magdalena w przytoczonym wcześniej wywiadzie mówiła też o swoich pasjach, jakim jest taniec i jak próbowała przekonać do tego hobby prezydenta Gdańska.

– „Jak mężowie coś przeskrobią, to kobiety zazwyczaj chcą, by przepraszać je kwiatami, a ja mówię – „lekcja”. I skrupulatnie to notuję. Wiele lat temu do doskonalenia umiejętności tanecznych zainspirował mnie Jerzy Buzek. Byliśmy na imprezie w niewielkim gronie i miałam przyjemność z nim potańczyć. To najlepszy tancerz, jakiego znam. Paweł też nieźle tańczy, ale nie jest jeszcze mistrzem. Powiedziałam mu: „Chciałabym, żebyś ty kiedyś tak tańczył”” – przyznała wtedy kobieta.

Żona Pawła Adamowicza miała już dziesiątki takich uzbieranych na przyszłość lekcji.

– „Kiedyś mąż nie chciał się zgodzić, ale w końcu przystał i powiedział: „No dobrze, to pójdę z tobą na takie lekcje”. Marzę, by tak się stało…”

Niestety już nigdy nie zatańczy z mężem. Ich plany i marzenia pokrzyżował brutalny atak.

W wywiadach Magdalena wspomina, że podstawą dla niej jest wiara. Podkreśla, że stara się żyć pozytywną mocą i skupianie się na złych nie pomoże jej żyć.

– „Ten człowiek to narzędzie, ofiara systemu przepełnionego mową nienawiści, wszechobecną i na którą jest przyzwolenie z góry. A może ten człowiek jest chory? Moi teściowie modlą się o jego nawrócenie. Żal mi jego matki. To dla niej jest moje wybaczenie” – powiedziała w wywiadzie z Viva.pl.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz