Home Kategorie Poruszające Bezczelna kradzież w Bieruniu. Mężczyzna ukradł puszkę z datkami dla chorego dziecka.

Bezczelna kradzież w Bieruniu. Mężczyzna ukradł puszkę z datkami dla chorego dziecka.

Nawet na imprezach charytatywnych znajdą się osoby, które za nic mają godność ludzką. Kradzież w Bieruniu jest szokująca, bo mężczyzna ukradł puszkę, do której zbierano datki na rzecz chorego dziecka.

1 grudnia 2019 roku odbył się II Bieg Kopców w Bieruniu. Jego celem było zebranie środków na rzecz 2,5-letniego Fabiana Koćwina oraz budowy hospicjum w Tychach. Suma miała być podzielona na pół, aby przekazać równą sumę na każdy z dwóch celów.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 700 osób, a każda z nich w ramach rejestracji wrzucała do puszki minimum 30 zł. Wielu biegaczy dorzucało więcej pieniędzy i według organizatorów udało się zebrać ponad 20 tys. zł.

Niestety ten widok zadziałał na złodzieja, który postanowił ukraść pojemnik z pieniędzmi. Kradzież miała miejsce między godz. 16:45 a 17:00.

Według świadków złodziej wszedł do biura organizatorów, szybko złapał puszkę i uciekł do samochodu, w którym prawdopodobnie czekał na niego wspólnik. Szokująca bezczelność (i głupota?) sprawcy, bo nie zakrył twarzy, przez co świadkowie dokładnie podali jego rysopis.

Poszukiwany jest 30-letni mężczyzna, mający około 170 cm wzrostu. W dniu kradzieży ubrany był w szarą bluzę bądź kurtkę. Obecnie organizatorzy przepatrują zdjęcia, bo istnieje spora możliwość, że złodziej znajduje się na któreś fotografii wykonanej podczas charytatywnej imprezy.

To może Cię zainteresować:  13-letnia uczennica zaszła w ciążę z kolegą. Nikt nie wierzy, że to dziecko 10-latka.

Znana jest też marka samochodu, którym uciekł z miejsce przestępstwa, a to za sprawą jednego z uczestników, który zaczął gonić pojazd. Jest to ciemny Ford Mondeo. Według organizatorów prawdopodobnie na chrzanowskich numerach rejestracyjnych.

Organizatorzy nie ukrywają, że jest to dla nich mocny cios, bo nie spodziewali się czegoś takiego. Są przekonani, że kradzież była zaplanowana i stąd tak błyskawiczna ucieczka. Przestępca cały czas obserwował, gdzie znajduje się puszka i czekał na odpowiedni moment.

To może Cię zainteresować:  Konie umierają z przemęczenia na drodze. Wszystko dla uciechy turystów i zysków właścicieli!

Sprawa została zgłoszona na policję i funkcjonariusze poszukują mężczyzny oraz pojazdu. Sami organizatorzy jednakże nie odpuszczają i mają zamiar ponownie zorganizować wydarzenie.

Dodatkowo uruchomiono zrzutkę dla wszystkich chętnych, którzy chcą spełnić cel całej imprezy i pomóc uzbierać potrzebne pieniądze.

Organizatorzy zapowiadają, że nigdy nie odpuszczą i będą tworzyć takie wydarzenia, aby pomagać potrzebującym. Nawet tak bezczelna kradzież im w tym nie przeszkodzi. Liczymy na to, że przestępca zostanie szybko ujęty.

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz