Home Kategorie News Wybuch gazu w Szczyrku. To największa tragedia, jaka zdarzyła się w mieście. Każdy oferuje pomoc.
473

Wybuch gazu w Szczyrku. To największa tragedia, jaka zdarzyła się w mieście. Każdy oferuje pomoc.

Akcja w Szczyrku nadal trwa. Odnaleziono już ciała 8 osób – 4 dorosłych i 4 dzieci. Trzykondygnacyjny budynek, który został doszczętnie zniszczony w wybuchu nadal jest przeszukiwany przez strażaków.

Pomoc ekipie ratunkowej zapewnia miasto, ale i okoliczni mieszkańcy.

W środę wieczorem zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Powodem był wybuch gazu. W trakcie robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Prace budowlane prawdopodobnie były prowadzone bez nadzoru.

Ustalono, że w budynku znajdowało się 8 osób. Odnaleziono już ciała wszystkich – 4 dorosłych i 4 dzieci. Osoby mieszkające w pobliżu miejsca tragedii mówiły o „ogromnym huku”.

– „Boję się, że to może być jedna z największych tragedii, jaka zdarzyła się w mieście” – mówił już wczoraj burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy w rozmowie z Radiem Bielsko. Jeszcze wtedy, kiedy nie było informacji o ofiarach.

Akcja w Szczyrku, pomimo odnalezienia ciał mieszkańców, nadal trwa. Od wczoraj na miejscu pracują setki osób. Strażacy, policjanci, prokuratorzy. Służby przeszukiwały gruzowisko ręcznie, cegła po cegle, przy odczuwalnych -8 stopniach Celsjusza. Teraz będą działać na miejscu również przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na miejscu są też władze miasta i województwa.

W miejskim urzędzie w Szczyrku utworzył się sztab kryzysowy. Stąd też płynie pomoc dla osób biorących udział w akcji ratunkowej.

– „Jest dostarczana kawa, herbata i ciepłe posiłki od samego początku, od wczorajszego wieczora. Jest pełna pomoc z miasta” – mówiła Patrycja Pokrzywa, rzecznik PSP w Bielsku-Białej.

Pomóc chcą też mieszkańcy. Pobliskie restauracje i hotele zaoferowały swoją pomoc. Dowożą na miejsce jedzenie i napoje, wszystko za darmo.

– „My zawsze pomagamy, a teraz jest to niesamowicie potrzebne. Od wczoraj oferujemy pomoc, jakiej tylko potrzebują” – mówi osoba, która wynajmuje kwatery w pobliżu.

Prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie katastrofy.

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
59,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Mezoterapia igłowa okolic oka (od 59 zł) lub głowy (od 89 zł) i więcej opcji w Wellenss & Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz