Home Kategorie Poruszające Mama, tata i troje dzieci. To oni zginęli w wybuchu gazu w Szczyrku.

Mama, tata i troje dzieci. To oni zginęli w wybuchu gazu w Szczyrku.

W Szczyrku doszło do wybuchu w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Leszczynowej. Najprawdopodobniej budowlańcy uszkodzili rurę z gazem. Nikt nie przeżył.

Ta tragedia zabrała osiem żyć, w tym rodzinę z dziećmi.

W środę około godziny 18:00 w domu w Szczyrku było 8 osób. To tam doszło do wybuchu. W środku znajdowali się Józef K. z żoną Jolantą i jego siostrzeniec Wojciech K. z rodziną: żoną Anną i trójką dzieci 10-letnią Michaliną, 6-letnią Marceliną i 3-letnim Stasiem. W budynku był też wnuk Józefa, Szymon. Chłopak miał 10 lat. Do wybuchu doszło nagle. Nikt nie miał szans na przeżycie.

Mieszkańcy Szczyrku uwielbiali tą rodzinę. Wspominają ich jako wspaniałych i dobrych ludzi.

Pytają dlaczego musiało dojść do takiej tragedii. Kolega zmarłego Józefa K. wspomina:

– „Fantastyczni ludzie. Kochali sport. Byli trenerami narciarstwa. Wojtek miał jechać do Austrii szkolić innych jako trener, jego wujek Józef miał w tym domu serwis narciarski, wypożyczalnię sprzętu. To nie do uwierzenia, co się stało.”

Grzegorz Caputa gdzie rodzina codziennie robili zakupy, mówi:

– „Wojtek z żoną mieli wspaniałe dzieci. 10-letnia Michalinka zawsze wybierała sobie w moim sklepie gazetki z dodatkami. Ich wujek, u którego mieszkali, pierwszy w Szczyrku miał serwis narciarski. Wraz z bratem i siostrą otworzyli też pierwszy wyciąg. To niewyobrażalna tragedia. Wszyscy łączymy się z nimi w bólu i żałobie .”

Rodzina miała niedługo przeprowadzić się do domu, który remontowała. Dostali go po dziadkach i chcieli osiąść tam na stałe.

Obecnie sprawą zajmuje się prokurator. Jak podaje rzecznik prasowy:

– „Najbardziej prawdopodobną przyczyną tragedii jest uszkodzenie gazociągu w trakcie prac, którego następstwem był wyciek gazu płynnego oraz wybuch i pożar. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną oględziny miejsca katastrofy oraz sekcja zwłok ofiar wypadku.”

Kurs online: Mechanika Samochodowa
Kurs online: Mechanika Samochodowa
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Mechanika Samochodowa z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
313
Zły
Zły
31

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz