Home Kategorie Poruszające Mama, tata i troje dzieci. To oni zginęli w wybuchu gazu w Szczyrku.

Mama, tata i troje dzieci. To oni zginęli w wybuchu gazu w Szczyrku.

W Szczyrku doszło do wybuchu w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Leszczynowej. Najprawdopodobniej budowlańcy uszkodzili rurę z gazem. Nikt nie przeżył.

Ta tragedia zabrała osiem żyć, w tym rodzinę z dziećmi.

W środę około godziny 18:00 w domu w Szczyrku było 8 osób. To tam doszło do wybuchu. W środku znajdowali się Józef K. z żoną Jolantą i jego siostrzeniec Wojciech K. z rodziną: żoną Anną i trójką dzieci 10-letnią Michaliną, 6-letnią Marceliną i 3-letnim Stasiem. W budynku był też wnuk Józefa, Szymon. Chłopak miał 10 lat. Do wybuchu doszło nagle. Nikt nie miał szans na przeżycie.

Mieszkańcy Szczyrku uwielbiali tą rodzinę. Wspominają ich jako wspaniałych i dobrych ludzi.

Pytają dlaczego musiało dojść do takiej tragedii. Kolega zmarłego Józefa K. wspomina:

– „Fantastyczni ludzie. Kochali sport. Byli trenerami narciarstwa. Wojtek miał jechać do Austrii szkolić innych jako trener, jego wujek Józef miał w tym domu serwis narciarski, wypożyczalnię sprzętu. To nie do uwierzenia, co się stało.”

Grzegorz Caputa gdzie rodzina codziennie robili zakupy, mówi:

– „Wojtek z żoną mieli wspaniałe dzieci. 10-letnia Michalinka zawsze wybierała sobie w moim sklepie gazetki z dodatkami. Ich wujek, u którego mieszkali, pierwszy w Szczyrku miał serwis narciarski. Wraz z bratem i siostrą otworzyli też pierwszy wyciąg. To niewyobrażalna tragedia. Wszyscy łączymy się z nimi w bólu i żałobie .”

Rodzina miała niedługo przeprowadzić się do domu, który remontowała. Dostali go po dziadkach i chcieli osiąść tam na stałe.

Obecnie sprawą zajmuje się prokurator. Jak podaje rzecznik prasowy:

– „Najbardziej prawdopodobną przyczyną tragedii jest uszkodzenie gazociągu w trakcie prac, którego następstwem był wyciek gazu płynnego oraz wybuch i pożar. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną oględziny miejsca katastrofy oraz sekcja zwłok ofiar wypadku.”

Przejazd autem po torze
Przejazd autem po torze
85,00 zł
99,00 zł
92 dni
do końca oferty!
Wyścigowa jazda sportowym autem po torze od 85 zł. z Super-Cars.pl - Przejażdżki super autami – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
313
Zły
Zły
31

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz