Home Kategorie Poruszające Tragedia w Poznaniu. Nie żyje 36-latka, która tuż po porodzie dostała zawału.

Tragedia w Poznaniu. Nie żyje 36-latka, która tuż po porodzie dostała zawału.

W poznańskim szpitalu zmarła kobieta po porodzie czwartego dziecka. Próba ratowania matki nie przyniosła skutku. Lekarze twierdzą, że pacjentka nie stosowała się do zaleceń. Kto zawinił?

Ciężarna kobieta została przyjęta do szpitala przy ul. Lutyckiej z powodu niewielkiego krwawienia. Lekarze następnego dnia postanowili przeprowadzić cesarskie cięcie, bo u 36-letniej Katarzyny zdiagnozowano łożysko centralnie przodujące.

Mimo iż kobieta została poinformowana o tym, że do operacji ma leżeć, nie stosowała się do zaleceń. Jak mówią pracownicy szpitala:

– „Ona natomiast wychodziła z pokoju, by zapalić papierosa.”

Niedługo przed planowaną operacją, około godziny 5:00 doszło do kolejnego krwawienia. Wtedy też zdecydowano o wykonaniu cięcia natychmiast.

Na świat przyszedł zdrowy chłopiec. Niestety u kobiety wystąpiły problemy z krążeniem. Doszło do zawału serca i kwasicy.

Jak podaje dyrektor szpitala:

– „Zarówno operację, jak i akcję ratunkową utrudniały zrosty po wcześniejszych operacjach, zaburzenia krzepnięcia krwi i ogromna otyłość (148 kg wagi).”

Kobieta będąc w poprzednich ciążach również miała problemy. Po jednym z wcześniejszych cesarek chorowała na posocznicę. W 2013 roku usunięto jej nerkę.

Rodzina już wcześniej wymagała pomocy socjalnej. Teraz będzie jeszcze gorzej. Matka osierociła noworodka oraz dzieci w wieku 3, 13, 19 lat.

Zbiórkę dla rodziny zorganizowała Fundacja CHCEmisie. Można ich wspomóc, przekazując niezbędne rzeczy i pieniądze.

Uber Eats: do -50 zł na pierwsze zamówienia
Uber Eats: do -50 zł na pierwsze zamówienia
1,00 zł
30,00 zł
3 dni
do końca oferty!
1 zł za groupon wart nawet 50 zł na pierwsza zamówienia w Uber Eats i więcej – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
45
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz