Home Kategorie Jedzenie Kobieta w ciąży miała „smaka na Maca”. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki.

Kobieta w ciąży miała „smaka na Maca”. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki.

Pewna kobieta udostępniła w sieci zdjęcie, na który będąc w zaawansowanej ciąży, zajada się kanapkami z McDonalda. Spotkała się z ogromną krytyką. Czy słusznie?

Często wydaje się nam, że kobieta, która dowiaduje się, że niedługo zostanie matką, natychmiast zmienia styl życia i nawyki żywieniowe. Nie jest to jednak tak proste i oczywiste.

Nie oszukujmy się, ale większość z nas raczej nie żywi się zbyt zdrowo i chociaż „ciężarna” ma ogromną motywację, aby szczególnie dbać o to, co je, to nieraz dopadają ją najróżniejsze zachcianki. Czasami jest to ochota na coś słodkiego, innym razem na coś słonego. Zdarza się też, że nie zje nic innego, niż śledzia z czekoladą.

Zmiany nawyków żywieniowych należy wprowadzać, ale najlepiej małymi krokami. Nagła zmiana sprawi, że proces będzie trudny i mało przyjemny, szczególnie, gdy osoby w otoczeniu nie przykładają większej uwagi do tego, co jedzą.

W trakcie ciąży kobieta powinna odpuścić wszelkie niezdrowe oraz wypełnione „E” produkty. Świetnym wyborem są owoce i warzywa, ale warto kupować je w mniejszych sklepach, a nie supermarketach. Mogą być droższe, ale zwykle zdrowsze.

Warto też wyrzucić z jadłospisu drapieżne ryby, bo te mogą zawierać rtęć. Podobnie z sushi i skorupiakami, które mogą zawierać niebezpieczne bakterie. Trzeba też mocno ograniczyć kawę, bo kofeina może zwiększyć prawdopodobieństwo poronienia. Bezpieczna dawka do mniej niż 300 mg kofeiny na dzień.

Co z fast foodami? Czy na pewno są tak groźne dla kobiet w ciąży?

Badania opublikowane w Frontiers in Endocrinology pokazują, że zdecydowanie lepiej jest porzucić tzw. „śmieciowe jedzenie”. Eksperyment przeprowadzony na ciężarnych gryzoniach ujawnił, że szczury, które jadły pokarmy wysokotłuszczowe w ciąży, miały cięższe młode, które wolały pokarmy tłuste. Obwody mózgowe zostały zmienione tak, że w okresie dorosłości miały słabość do tłustych potraw. Natomiast zrównoważona dieta wykazała mniejszy apetyt na tłuste pokarmy u potomstwa szczura. Mówiąc krótko – kanapki z Maca wpłyną nie tyle na mamę, co na jej dziecko. Czy warto więc spełniać tego typu zachcianki?

Oczywiście zjedzenie fast fooda raz na jakiś czas nie wpłynie negatywnie na kobietę w ciąży i jej dziecko. Jednak regularne stołowanie się np. w McDonaldzie jest złym pomysłem.

Źródło: instagram.com

Mycie i detailing samochodowy
Mycie i detailing samochodowy
45,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Myjnia: pakiet Standard z myciem z zewnątrz, myciem felg, szyb oraz hydro-woskiem i więcej od 45 zł w Draco Detailing

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz