Home Kategorie Poruszające 35-latek chciał, aby jego pies wyglądał groźniej. To, co mu zrobił jest przerażające.

35-latek chciał, aby jego pies wyglądał groźniej. To, co mu zrobił jest przerażające.

Ciężko uwierzyć, że osoby, które decydują się na posiadanie zwierząt, potrafią dokonywać takich czynów…

Mężczyzna będący właścicielem półrocznego buldoga amerykańskiego o imieniu Tyson, został podany do sądu przez organizację RSPCA za okaleczenie zwierzęcia. To, co zrobił jest oburzające.

Właściciel psa, 35-letni Simon Broscombe twierdził, że operacja nie była poważnym zabiegiem i dotyczyła jedynie obcięcia „zwisających części uszu”. Przekonywał, że przeprowadził ją weterynarz. Sprawa swój finał miała w sądzie.

Mężczyzna przyznał, że chciał, aby zwierzę wyglądało groźniej, stąd też decyzja o przeprowadzeniu zabiegu przycięcia uszu. Broscombe zapewniał, że operacja została wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę, ale nie był w stanie podać jego nazwiska. ESPCA wniosło przeciwko 35-latkowi pozew.

Broscombe przyznał się w sądzie do spowodowania niepotrzebnego cierpienia u psa. Potwierdził, że zezwolił innej osobie na wykonanie „niedozwolonej procedury” na Tysonie. Co więcej, jako właściciel psa nie ochronił go przed „bólem i cierpieniem”.

To może Cię zainteresować:  Warszawa. Na ogródkach działkowych znaleziono noworodka w reklamówce. Dziewczynka żyje.

Broscombe’a skazano na 12 tygodni więzienia. Karę zawieszono na okres 18 miesięcy. Mężczyzna został zobowiązany do odbycia 200 godzin prac społecznych oraz pokrycia kosztów sądowych w wysokości 715 funtów. W przeciągu najbliższych siedmiu lat nie będzie mógł zostać właścicielem żadnego zwierzęcia.

Jeszcze do niedawna zabieg kopiowania uszu i obcinania ogonów był w Polsce zupełnie normalny. Psy bojowych ras miały przycinane uszy, aby nadać chrząstce charakterystyczny kształt i uzyskać typowy dla rasy wygląd. Współcześnie w większości krajów, w tym Polsce kopiowanie uszu zostało zabronione. Uznano je za działanie nieetyczne wobec zwierząt.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz