Home Kategorie Poruszające Pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Miasto wystosowało szczególny apel.

Pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Miasto wystosowało szczególny apel.

Niedługo odbędzie się pogrzeb ofiar tragicznego wybuchu gazu w Szczyrku. Władze miasta wystosowały apel do wszystkich chcących wziąć udział w uroczystościach.

5 grudnia tuż po godzinie 18:00 Szczyrkiem wstrząsnęła potężna eksplozja. W ciągu kilku sekund 3-kondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej 6 uległ zniszczeniu. Mimo akcji ratowniczej, nie udało się ocalić domowników. Zginęło 8 osób, w tym dwoje dzieci.

Przyczyną wybuchu gazu były źle zaplanowane prace budowlane w pobliżu domu

Uszkodzono gazociąg i dlatego gaz ulatniał się do wnętrza budynku. Spółka wydała oświadczenie, a jej prezes został przesłuchany przez policję.

Zginęła prawie cała rodzina, z wyjątkiem pani Kasi. Kobieta straciła nie tylko najbliższych, ale i dorobek życia. Władze miasta i wiele osób z całego kraju pomagają, jak tylko mogą i wspierają ją w trudnych chwilach.

Policja prowadzi śledztwo i bada kto faktycznie zawinił i doprowadził do tragedii. Co szokuje dodatkowo, większość członków rodziny powinna być wtedy poza domem. Niestety przez zbieg okoliczności, prawie wszyscy domownicy w momencie wybuchu byli w domu.

W najbliższy czwartek odbędzie się msza żałobna oraz pogrzeb rodziny, która zginęła pod gruzami domu. Władze miasta przekazały informację o zmianach w ruchu w trakcie pogrzebu:

– „Na czas przejścia konduktu żałobnego, zamknięta zostanie droga od kościoła do cmentarza (od ul. Lipowej, ul. Myśliwska i ul. Beskidzka).”

Wystosowano też apel do wszystkich postronnych, którzy chcieliby wziąć udział w ostatniej drodze tragicznie zmarłej rodziny. Prośba dotyczy specjalnie wyznaczonych miejsc w kościele dla najbliższych.

Poproszono, aby nie zajmować miejsc zarezerwowanych. Podobnie prośbę wystosowano dla osób chcących zaparkować swój samochód. Na czas pogrzebu parking przy cmentarzu dostępny tylko dla najbliższej rodziny.

Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz