Home Kategorie News Szczyrk. Wybuch gazu. Trzy osoby usłyszały zarzuty.
432

Szczyrk. Wybuch gazu. Trzy osoby usłyszały zarzuty.

Szczyrk. Wybuch gazu. Trzy osoby usłyszały zarzuty.

W czwartek trzy osoby usłyszały zarzuty spowodowania pożaru i zawalenia się budynku w Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu śmierć poniosło 8 osób. Podejrzanym grozi 12 lat więzienia.

Zarzuty usłyszeli zatrzymani w środę mężczyźni. To Roman D. – prezes firmy budowlanej, która zleciła przewiert pod ulicą Leszczynową w Szczyrku oraz pracownicy wykonujący to zlecenie – Marcin S. i Józef D.

Prokuratura na razie nie zdradza, co powiedzieli podejrzani podczas przesłuchań. Jeszcze w czwartek śledczy podejmą decyzję czy wystąpią do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

Robotnicy przewiercili się przez rurę gazową. Byli świadomi tego, co się stało. Powinni wtedy natychmiast zawiadomić służby i ostrzec mieszkańców. Nie zrobili jednak nic i opuścili plac budowy. Gaz ulatniał się przez 20 minut.

Polska Spółka Gazownictwa sama zauważyła nagły wzrost ciśnienia gazu w tym miejscu i wysłała tam pogotowie gazowe. Niestety było już za późno.

W zeszłym tygodniu prokuratorzy potwierdzili, że istniał związek pomiędzy wybuchem gazu a pracami budowlanymi, które przeprowadzano pod ulicą Leszczynową. Teren był badany georadarem i odnaleziono miejsce uszkodzenia gazociągu.

Do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Szczyrku doszło 4 grudnia. Eksplozja spowodowała pożar i zawalenie się trzykondygnacyjnego domu. Zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci.

Ekskluzywne pakiety day spa
Ekskluzywne pakiety day spa
159,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiety day spa z zabiegami na ciało i twarz od 139,99 zł w gabinecie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz