Home Kategorie Poruszające Rodzice zamknęli ciężarną córkę w szpitalu psychiatrycznym. Pół roku później wyszła, ale bez dziecka.

Rodzice zamknęli ciężarną córkę w szpitalu psychiatrycznym. Pół roku później wyszła, ale bez dziecka.

W listopadzie 1963 roku Julie Mannix była piękną 19-latką. Zakochała się w mężczyźnie imieniem Frank. Niestety ten związek nie spotkał się z aprobatą rodziny dziewczyny.

Mimo wszystko Julie spotykała się z Frankiem po kryjomu. Namietny romans doprowadził do ciąży, o której Julie dowiedziała się dopiero podczas badania u ginekologa.

Rodzice wpadli w szał. Nie wyobrażali sobie, że w ich ułożonym domu mogło dojść do czegoś takiego. Wiedzieli, że aborcja (wówczas) jest nielegalna. Możliwa była jedynie w sytuacji chorobowej. Ciąża była dla nich hańbą, której nie mogli znieść.

Rodzice Julie uciekali się do ekstremalnych środków, aby tylko zatuszować prawdę. Umieścili ją w szpitalu psychiatrycznym, w którym aborcja może być legalnie przeprowadzona. Dziewiętnastolatka jeszcze przed trafieniem do szpitala dowiedziała się, że jej ukochany Frank ją okłamywał i w czasie, gdy się z nią spotykał, miał żonę. To przelało czarę goryczy.

Julie w szpitalu spędziła pół roki, aż do momentu rozwiązania. 19 kwietnia 1964 urodziła zdrową córkę o imieniu Aimee. Mogła ją zobaczyć tylko przez chwilę. Zaraz po urodzeniu zmuszono ją do podpisania dokumentów adopcyjnych. Przez lata Julie próbowała skontaktować się z katolickimi organizacjami charytatywnymi, aby uzyskać informacje o Aimee. Powiedziano jej jednak, że jej dokumenty zostały zapieczętowane. Mogła tylko modlić się o to, aby córka została adoptowana przez dobrą rodzinę.

Zdradzona przez rodziców każdego dnia miała coraz większe poczucie winy. Oni mimo tego, co jej zrobili, cały czas próbowali kontrolować ją i kierować jej życiem, dlatego Julie przeprowadziła się do Nowego Jorku i została aktorką. Wtedy też ponownie spotkała Franka, który wyznał, jak bardzo ją kocha i gdy kobieta była w szpitalu, on wziął rozwód. Ich uczucie było na tyle silne, że para wzięła ślub w 1965 roku.

Tymczasem Aimee została adoptowana przez kochającą rodzinę i stała się Kathleen Marie Wisler. Jej przybrana matka zmarła, gdy dziewczynka miała zaledwie 6 lat. Jej przybrany ojciec odszedł kilka lat później. Kathleen nie pragnęła odnaleźć swojej biologicznej matki. Do czasu… Wszystko zmieniło się, gdy sama urodziła własne dzieci. Otrzymała informację z katolickiej służby społecznej w Filadelfii, która doprowadziła ją do Julie Mannix.

Kathleen dowiedziała się wtedy, że jej biologiczną matką jest znana aktorka. Wpatrywała się w blondynkę o niebieskich oczach, której kariera sięgała lat 60-tych. Obie panie bardzo wyczekiwały tego dnia. Frank również był tym wszystkim poruszony. Na początku uzgodnili, że co tydzień będą rozmawiać przez Skype. Pragnęli tego kontaktu, jak nigdy wcześniej.

– „Nigdy nie myślałam, że znów poczuję się córką, a jednak jestem tutaj i pielęgnuję więź z moimi biologicznymi rodzicami. Martwią się o mnie, dzwonią, gdy moje dzieci są chore i dbają o kontakt ze mną.”

Przez blisko 40 lat byli rozdzieleni, ale los postawił ich na swojej drodze. Tylko życie może pisać takie scenariusze.

Diki Angielski: Interaktywny kurs online z cert.
Diki Angielski: Interaktywny kurs online z cert.
39,00 zł
99,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Język angielski: interaktywny kurs online Diki Angielski  z certyfikatem – 6 miesięcy nauki za 39 zł i więcej opcji

Twoja reakcja?

Super
Super
35
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz