Home Kategorie Poruszające Masakra w kościele. W trakcie mszy nieznany sprawca zaczął strzelać do wiernych.

Masakra w kościele. W trakcie mszy nieznany sprawca zaczął strzelać do wiernych.

W trakcie niedzielnej mszy doszło do strzelaniny. Nieznany napastnik otworzył ogień do modlących się wiernych. Motywy jego działania nie są do tej pory znane. Są też ofiary śmiertelne.

Do zajścia doszło 29 grudnia 2019 roku w miejscowości White Settlement w Teksasie. Podczas niedzielnej mszy napastnik wkroczył do świątyni i zaczął strzelać do wiernych.

Pociski raniły dwie osoby. Jedna z nich zginęła na miejscu. Druga po reanimacji trafiła do szpitala. Niestety jej też nie udało się uratować. W wyniku odniesionych ran, kilka godzin po strzelaninie zmarła. Obie ofiary to mężczyźni.

Nieznany sprawca wszedł do kościoła w czasie komunii i otworzył ogień do modlących się wiernych. Jednak dwóch mężczyzn uczestniczących we mszy szybko zareagowało i śmiertelnie raniło sprawcę ataku.

Dumny z postawy obywateli jest gubernator stanu Teksas, Greg Abbott:

– „Miejsca kultu mają być święte. Jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi.”

Prawdopodobnie, dzięki tym mężczyznom śmierci uniknęło wielu innych parafian. Jak powiedział szef departamentu bezpieczeństwa:

– „Kościół ma swoją własną, dobrze wyszkoloną ochronę. To właśnie ci strażnicy są bohaterami. Siedzieli w ławkach, a w chwili ataku zareagowali i bez wątpienia uratowali życie pozostałym 242 parafianom.”

Multikino i Cinema3D: pora zmienić ekran na WIĘKSZY!
Multikino i Cinema3D: pora zmienić ekran na WIĘKSZY!
14,30 zł
7 dni
do końca oferty!
Od 14,30 zł: bilet na dowolny seans 2D w sieci kin Multikino i Cinema3D – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz