Home Kategorie Życie W Łodzi po raz 6 w tym roku urodziły się trojaczki. Ada, Nela i Mikołaj święta spędzili już w domu.

W Łodzi po raz 6 w tym roku urodziły się trojaczki. Ada, Nela i Mikołaj święta spędzili już w domu.

Ada, Nela i Mikołaj to szóste trojaczki, które przyszły na świat w Instytucie Matki Polki w Łodzi. Maluchy urodziły się poprzez cesarskie cięcie. Wszystkie są zdrowe i czują się dobrze.

Dzieci przyszły na świat w 33 tygodniu ciąży. Każde z nich ważyło około 2 kg: Ada – 2180 g, Nela – 2300 g, a Mikołaj 2320 g. Matka trojaczków wspomina, że końcówka ciąży była dla niej sporym obciążeniem, ale jest bardzo szczęśliwa, że nosiła dzieci tak długo. Chętnie opowiada o przebiegu porodu.

– „Pierwsza była Ada, druga Nela i trzeci Mikołaj. Tato bardzo się cieszy, bo mamy i córeczki, i synka. Ale oczywiście to był dla nas szok, kiedy dowiedzieliśmy się o ciąży. Trzy pęcherzyki na badaniu! Nasze dzieci są trzyjajowe, więc każde z nich będzie inne. Ciąża przebiegała bardzo dobrze. Maluchy są zdrowe i teraz już tylko rosną.”

Para ma już dwie córki: 2-letnią Polę i 7-letnią Igę. Dziewczynki nie mogą doczekać się powrotu mamy do domu. Bardzo chcą poznać rodzeństwo. Tata dzieci twierdzi, że nie spodziewali się trojaczków.

– „To było zaskoczenie, ale już jesteśmy spokojni, szczęśliwi. Oczywiście będziemy mieli więcej obowiązków, ale mamy też dziadków, teściów. Damy radę. Najważniejsze, że dzieci są zdrowe i żeby tak było.”

Mama podkreśla, że dzieci są bardziej podobne do taty niż do niej:

– „Cała trójka jest podobna do męża. Tylko nosy mają moje. Mikołaj ma gęstą czuprynę, więc wyróżnia się z tej trójki. Ale dziewczynki czasami mi się mylą.”

Pani Karolina nie zamierza wracać do pracy. Przed urodzeniem maluchów pracowała jako technik farmacji w Ziemięcinie.

Narodziny trojaczków są stosunkowo rzadkie. Dla organizmu matki noszącej takie ciąże to spore obciążenie. Mariusz Grzesiak, który opiekował się mamą i trojaczkami dodaje, że czynniki, które predysponują do takiej ciąży to:

– „O tym, że urodzą się trojaczki, decyduje najczęściej jeden z czterech czynników: ciąże mnogie w rodzinie matki, wiek powyżej 35 lat, ciąża z in vitro oraz przyjmowanie leków stymulujących owulację. Ciąża trojacza jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety, a czas dochodzenia do siebie po porodzie znacznie dłuższy niż po urodzeniu jednego dziecka.”

Całej rodzinie życzymy zdrowia i szczęścia w powiększonym gronie. Niech dzieci dobrze się chowają.

Catering wege lub standard
Catering wege lub standard
207,99 zł
280,00 zł
30 dni
do końca oferty!
3 dni diety standard lub wege 1600 kcal za 124,99 zł i więcej z Catering Dietetyczny Eat Lovers

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz