Home Kategorie Ludzie Włoski minister kpi z papieża Franciszka. Nagranie z jego udziałem podbija sieć.

Włoski minister kpi z papieża Franciszka. Nagranie z jego udziałem podbija sieć.

Matteo Salvini – były wiceminister Włoch, a obecnie minister spraw wewnętrznych słynie z kontrowersji.

Na swoim ostatnim filmie w mediach społecznościowych pouczył papieża, jak ten powinien zachować się w sytuacji, o której ostatnio było bardzo głośno.

31 grudnia 2019 roku po zakończeniu nieszporów w bazylice watykańskiej, papież Franciszek udał się na plac, aby spotkać się z wiernymi. W trakcie tego spotkania pewna kobieta złapała go za rękę i mocno pociągnęła. Papież odruchowo uderzył ją w dłonie, aby uwolnić się z uścisku.

Nagranie z tego zdarzenia szybko obiegło internet.

Nie możemy zapominać, że papież to też człowiek. Często działamy instynktownie i tak też było w tym przypadku. Ojciec Święty sam zresztą przyznał, że popełnił błąd i przeprosił za ten incydent.

– „Tyle razy tracimy cierpliwość. Ja też. Mówię „przepraszam” za zły przykład, który wczoraj dałem.”

Incydent z udziałem Głowy Kościoła podzielił opinię publiczną. Jedni argumentują, że to normalny odruch i nie było w tym nic złego. Inni zaś mówią, że ze względu na swoją funkcję powinien być delikatniejszy. Do tej drugiej grupy zalicza się włoski minister, który pokazał papieżowi Franciszkowi, jak powinien był się zachować…

Matteo Salvini nie przepada za papieżem Franciszkiem. Chętnie komentuje i wytyka mu nawet najmniejsze błędy. Często też neguje jego poglądy i zalecenia. Gdy Ojciec Święty prosił o przyjecie imigrantów z Syrii do Europy, polityk odpowiedział:

To może Cię zainteresować:  Papież pocałował dziecko w głowę. 2 miesiące później rodzice są świadkami prawdziwego cudu.

– „Ilu migrantów przyjmiemy? Zero, już to mamy za sobą.”

Cały konflikt zaczął się, gdy minister prosił Kościół i samego papieża o wstawiennictwo za jego partią. Wydano wtedy oświadczenie z prośbą o „nie wzywaniem Boga dla siebie samego”. Tym samym nie poparł Salviniego.

Czy filmik byłego wicepremiera był na miejscu? Co sądzicie o zachowaniu papieża?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz