Home Kategorie News Wykryto narkotyki w popularnym suplemencie diety. GIS ostrzega, aby go nie zażywać.

Wykryto narkotyki w popularnym suplemencie diety. GIS ostrzega, aby go nie zażywać.

W komunikacie GIS podano, że jeden z suplementów diety zawiera substancje psychoaktywne. Odradza się ich spożywanie.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii wykryto, że produkt zawiera substancje psychoaktywne.

Dokładnie chodzi o kapsułki CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5.4 g, której producentem jest HemPoland sp. z o.o., S.Sulimy 1, 82-300 Elbląg. W zbadanym produkcie zawartość THC wyniosło 299 mg/kg. Według ekspertów, kapsułki te są niebezpieczne dla zdrowia. Mogą spowodować przyspieszenie akcji serca, problemy z motoryką, zmiany nastroju i działać na centralny układ nerwowy.

– „Stwierdzony w badanym produkcie wykazuje silne działanie psychoaktywne na organizm człowieka. Substancja ta oddziałuje na centralny układ nerwowy (CUN) człowieka powodując zwiększenie czynności serca (tachykardia) oraz zmiany nastroju.”

Klientom, którzy nabyli ten produkt zaleca się, aby go nie spożywali. GIS prowadzi działania w tej sprawie. W Polsce pojawiają się produkty zawierające THC, jednak produkcja oraz posiadanie marihuany jest przestępstwem, ponieważ jest zaklasyfikowana jako narkotyk. Grozi za to od 3 do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kwestia medycznych właściwości marihuany nadal budzi kontrowersje wśród lekarzy. Zaobserwowano, co prawda jej pozytywne skutki, ale to nadal substancja psychoaktywna, która może znacząco wpływać na człowieka i to nie zawsze dobrze. Na świecie nie brakuje zwolenników tej rośliny i nawet Miss Kanady chce walczyć o legalizację marihuany.

Przegląd, geometria kół
Przegląd, geometria kół
29,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Przegląd diagnostyczny lub diagnostyka komputerowa za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz