Home Kategorie Ludzie Zenek Martyniuk na Eurowizję? Radek Liszewski ocenia: „W Polsce jest uwielbiany, ale…”

Zenek Martyniuk na Eurowizję? Radek Liszewski ocenia: „W Polsce jest uwielbiany, ale…”

Disco polo na Eurowizji? Radosław Liszewski ocenił szanse Zenka Martyniuka i odpowiedział osobom krytykującym popularny nurt muzyczny.

Disco polo ma w Polsce rzeszę fanów. Kto nie zna flagowych hitów Zenka Martyniuka, zespołu Weekend czy grupy Boys? Spory wkład w promowanie prostych i skocznych piosenek ma TVP, które podczas Sylwestra 2019 po raz kolejny udowodniła, że rodzima publiczność kocha takie utwory. Przypomnijmy, że naszpikowany artystami disco polo koncert w Zakopanem śledziło ponad 6 milionów widzów.

Popularność disco polo regularnie spotyka się z krytycznymi opiniami pośród sporej grupy ludzi. Jak do takich opinii odnosi się Radek Liszewski, lider zespołu Weekend?

– „Ta muzyka nie jest obowiązkowa. Jeżeli ktoś nie chce, to nie słucha. Mamy wolny wybór, wolną wolę. Prezes postawił na ten rodzaj muzyki. Sylwester w Zakopanem pobił wszelkie rekordy, było blisko 80 tysięcy ludzi pod sceną, to jest naprawdę mega wydarzenie. Jak się nad tym zastanowimy, to muzyka disco polo wcale nikomu nie przeszkadza. Ludzie równie dobrze skaczą do Golców, za chwilę wychodzi Zenek, skaczą do Zenka, później ja wychodzę i nikt nie ma z tym żadnego problemu. Ani nie trzeba tej muzyki gloryfikować nadmiernie, ani jej ganić. Po prostu jest jak każda inna.”

Kto wie, może disco polo okazałoby się także przepisem na sukces na Eurowizji, na której naszym dotychczasowym artystom raczej nie szło dobrze. Czy Liszewski uważa, że Polskę powinien reprezentować tak bardzo uwielbiany przez Polaków Zenek Martyniuk?

– „Jeżeli znalazłby się artysta, który byłby godny pojechać na Eurowizję, to jakie to ma znaczenie, jaką muzykę on wykonuje. Jeżeli ludzie by chcieli go słuchać i miałby szanse na Eurowizji, to ani nie powiem, że powinien, ani że nie powinien. To zależy od utworu, wykonawcy, jego charyzmy. Zenek Martyniuk np. w Polsce jest uwielbiany, ale jakby było na świecie? Nie wiem” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Poniżej możesz obejrzeć całą rozmowę:

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2020? Decyzją TVP tegoroczny reprezentant naszego kraju na Eurowizję zostanie wybrany drogą eliminacji w programie „Szansa na sukces”. W takich warunkach raczej ciężko wyobrazić sobie Zenka Martyniuka jako kandydata stającego w szranki z debiutantami i wokalistami, którzy zarośli już kurzem. Może więc 2021?

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz