Home Kategorie Ludzie Królowa odpowiedziała Meghan i Harry’emu. Jest afera.
7.65K

Królowa odpowiedziała Meghan i Harry’emu. Jest afera.

Pałac Buckingham wydał oświadczenie w sprawie odejścia Meghan Markle i księcia Harry’ego z rodziny królewskiej. Jak na decyzję książąt zareagowała królowa Elżbieta II?

Takiego skandalu w brytyjskiej rodzinie królewskiej jeszcze nie było. Jeszcze wczoraj Meghan Markle i książę Harry dumnie reprezentowali monarchinię na spotkaniu z mieszkańcami Kanady, którym podziękowali za gościnność. Dzisiaj jednak cały świat wstrzymał oddech, gdy na Instagramie Sussexów pojawiło się historyczne oświadczenie.

Zaledwie kilka godzin temu Meghan Markle i książę Harry ogłosili rezygnację z oficjalnych obowiązków. Na odpowiedź rzecznika reprezentującego królową Elżbietę II nie musieliśmy długo czekać. W sieci pojawiło się już pierwsze stanowisko Pałacu Buckingham.

Z treści komunikatu dowiadujemy się, że para nie skonsultowała swoich planów z królową i mieszkańcami dworu. Pałac jest, delikatnie mówiąc, rozczarowany taką sytuacją.

– „Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich pragnienie przyjęcia innego podejścia do obowiązków, ale są to skomplikowane kwestie, które wymagają czasu” – czytamy w oficjalnym komunikacie rzecznika pałacu.

BBC zwraca uwagę na fakt, że wszelkie decyzje, również takie jak wystąpienie z rodziny królewskiej, powinny być ustalane dużo wcześniej z królową Elżbietą II. Dopóki monarchini nie wyrazi zgody, członkowie słynnego klanu nie mają prawa zabierać głosu, ani oficjalnie ogłaszać decyzji, na jaką zdobyli się właśnie Harry i Meghan.

– „Było to ich osobiste oświadczenie, które rozczarowało Buckingham i zawiodło królową” – napisał na Twitterze Jonny Dymond, korespondent BBC.

Królowa, a prywatnie babcia Harry’ego, podobno jest załamana decyzją wnuka. Poprosiła go o pilne spotkanie, ale ten na razie nie odpowiedział na prośbę. Niewykluczone, że w rodzinie królewskiej szykuje się afera stulecia, przy której rozwód księżnej Diany i księcia Karola będzie niewiele znaczącym epizodem.

Skok spadochronowy z 4000 m
Skok spadochronowy z 4000 m
659,00 zł
750,00 zł
6 dni
do końca oferty!
Skok w tandemie z 4000 metrów z widokiem na góry za 659 zł w Szkole Spadochronowej Skydive Nowy Targ (zamiast 750 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz