Home Kategorie Ludzie Ile zarabia Zenek Martyniuk? „Wprost” zajrzało do portfela króla disco polo. Takich pieniędzy nie mają największe gwiazdy.

Ile zarabia Zenek Martyniuk? „Wprost” zajrzało do portfela króla disco polo. Takich pieniędzy nie mają największe gwiazdy.

Ile zarabia Zenek Martyniuk? Król disco polo powoli zbliża się do kwoty, o jakiej większość artystów może pomarzyć. Na czym zarabia najwięcej?

To miała być chwilowa moda. Proste, chwytliwe numery z jeszcze prostszym tekstem, aby umęczony człowiek mógł sobie przynajmniej pośpiewać.

Transformacja ustrojowa już dawno się skończyła, ale ludzie nie porzucili ulubionej muzyki. Dzisiaj to już nie tylko remizy czy salki w domach kultury, ale największe hale, a nawet Stadion Narodowy. Z kolei oglądane przez miliony teledyski to profesjonalna robota, nierzadko realizowana w egzotycznych plenerach za ogromne pieniądze.

Skoro tyle ludzi kocha disco-polo, to musi przekładać się na dochody wykonawców. I nawet bardzo się przekłada. Niekwestionowany król tego gatunku muzycznego, Zenek Martyniuk, podobno wycisnął z publicznej kasy 70 tysięcy złotych za sylwestrowy występ w Zakopanem.

Jak Sylwester Marzeń, to i gaża jak z marzeń! Oczywiście, taka stawka jest możliwa tylko raz w roku. Ale na co dzień Zenek też nie ma powodów do narzekań. Występ w dyskotece czy klubie zasila jego konto kwotą co najmniej 15 tysięcy. Koncert plenerowy? Tu jest jeszcze lepiej. 35 tysięcy i możecie mieć Zenka w plenerze.

Imprez i powodów do imprez nie brakuje. Jeśli dodamy do tego, że czasami jednego dnia da się pogodzić dwa plenery albo chociaż plener i klub, wychodzi na to, że roczne dochody gwiazd disco polo są ogromne.

Gwiazdy gatunku mają nie tylko wiernych fanów, ale i głowę do interesów. Niejedna dyskoteka, salony urody, restauracje, a nawet napoje energetyczne, apartamenty na wynajem itd. To inwestycje, które pomnażają zyski Martyniuka i wielu innych.

9 lat temu Tomasz Niecik chwalił się, że w ciągu roku potrafi zgarnąć nawet pół miliona złotych. To ogromne pieniądze, o jakich większość ludzi może jedynie pomarzyć. Jednak te 500 tysięcy to drobiazg w porównaniu do tego ile zarabia Zenek Martyniuk. A jaka to kwota?

Otóż król disco-polo zbliża się z prędkością komety do miliona dolarów rocznego dochodu! Czyli prawie 4 miliony złotych. Nieźle, jak na piosenki, które jeszcze 20 lat temu płynęły z charczącego „jamnika”, stojącego na krzywym, turystycznym stoliku…

Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Cukierniczy z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz