Home Kategorie News Zamachy bombowe w Afganistanie. Zginęło dwoje dzieci, a kilkoro innych cywilów zostało rannych.

Zamachy bombowe w Afganistanie. Zginęło dwoje dzieci, a kilkoro innych cywilów zostało rannych.

Kolejne smutne wieści płyną do nas z Bliskiego Wschodu. Konflikt trwający od kilku lat zbiera krwawe żniwo. Do zamachów bombowych doszło w dwóch miastach.

We wtorek dwie bomby wybuchły niemal jednocześnie na drodze w północnym Afganistanie. Eksplozje miały miejsce w Mazr i Sharif, stolicy prowincji Balkh. Potwierdził to Adil Shah Adil, rzecznik szefa policji w tym regionie. Poinformowano o dziewięciu rannych, ośmiu z nich to cywile, a jedna osoba to członek afgańskich sił bezpieczeństwa.

Niestety śmierć poniosła też dwójka dzieci, która znajdowała się niedaleko centrum wybuchu. Atak miał wymiar propagandowy i przypomniał, że do stabilizacji całego kraju jest jeszcze daleko. Nikt do tej pory nie przyznał się do ataków, ale talibowie nasilili ataki w tym regionie w ostatnich tygodniach. Można więc przypuszczać, że to oni odpowiadają za eksplozje.

Zabójstwo generała Sulejmaniego tylko zaogniło falę nienawiści przeciwko USA na bliskim wschodzie. Talibowie od lat przeprowadzają zamachy i zabijają personel polityczny lub militarny. Wynika to z silnego oporu przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich obecności w Afganistanie.

Na początku stycznia przyznali się do ataku na punkt kontrolny policji w Balch. Zginęło tam 9 funkcjonariuszy. Talibowie kontrolują spore obszary w Afganistanie i nie zamierzają przestań walczyć, póki amerykanie nie opuszczą ich ziem. Trump zapowiedział, że wycofa wojska tylko pod jednym warunkiem, który jest niemożliwy do spełnienia dla władz. Oznacza to, że wojska amerykańskie wciąż będą tam stacjonować, a fala nienawiści będzie stale rosnąć.

Kompleksowe oczyszczanie twarzy
Kompleksowe oczyszczanie twarzy
69,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie twarzy (od 69,99 zł) oraz szyi i dekoltu (od 99,99 zł) w Pracowni Urody w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz