Home Kategorie Życie Leszek Miller o banknocie z podobizną Kaczyńskiego. Jego wypowiedź zaskakuje.

Leszek Miller o banknocie z podobizną Kaczyńskiego. Jego wypowiedź zaskakuje.

Istnieją spore szanse na to, że powstanie banknot z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Politycy PiS sądzą, że to dobry pomysł na upamiętnienie katastrofy w Smoleńsku.

Wielkimi krokami zbliża się okrągła rocznica katastrofy w Smoleńsku. Z tego względu pojawiają się najróżniejsze pomysły na uczczenie ofiar. Jedną z propozycji jest emisja banknotów przedstawiających postać Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS uważają, że zmarły w 2010 roku prezydent zasługuje na wyróżnienie.

Anna Ewa Cicholska z PiS uważa, że to bardzo dobry pomysł.

– „Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie.”

Dotychczas nie sprecyzowano jaka ilość egzemplarzy miałaby zostać wyprodukowana. Jak podają media, w grę wchodzi nominał 200-złotowy.

Od katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku minęło już 10 lat. Prawo i Sprawiedliwość pragnie uczcić ofiary katastrofy, a szczególnie byłego prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego. To właśnie ze względu na nadchodzące obchody rocznicowe, pojawiła się propozycja umieszczenia podobizny Lecha Kaczyńskiego na banknocie. Posłanka PiS Barbara Dziuk stwierdziła, że Lech Kaczyński był wybitną postacią, a „upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne”

– „Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy.”

Już w 2010 roku do obiegu trafiły pamiątkowe srebrne monety z postacią Lecha Kaczyńskiego. NBP ma w planach wydanie w 2020 roku dwóch rodzajów monet kolekcjonerskich w celu upamiętnienia 10 rocznicy katastrofy w Smoleńsku.

Zostanie wybite 1500 egzemplarzy monety o nominale 100 zł i 14000 monet o nominale 50 zł. Emisję zaplanowano na 26 marca 2020.

W rozmowie z Wirtualną Polską Leszek Miller powiedział, co myśli o pomyśle umieszczenia wizerunku śp. Lecha Kaczyńskiego na banknocie.

– „Abstrahując od tego, co się stało w Smoleńsku i abstrahując od tego, że to nie był żaden zamach. I, że prezydent Kaczyński nie poległ, a zginął w katastrofie lotniczej. No to był polskim prezydentem, który zginął w nieszczęśliwym wypadku. Więc ja bym nie miał nic przeciwko temu.”

Co sądzicie o tym pomyśle?

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza: 1 zabieg za 99,99 zł i więcej w Studiu Modelowania i Urody Sylwetka Atelier

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
42
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
72

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz