Home Kategorie Życie Ewa myślała, że teść zapłaci za chrzciny. Jego słowa doprowadziły ją do płaczu.

Ewa myślała, że teść zapłaci za chrzciny. Jego słowa doprowadziły ją do płaczu.

Ewa podzieliła się swoją historią na portalu Kafeteria. Kobieta na co dzień mieszka w domu wielorodzinnym razem z teściami, mężem, jego bratem, który wychowuje córkę i siostrą – matką dwójki dzieci.

Młoda kobieta nie może pogodzić się z faktem, że teściowie stwierdzili iż nie ufundują jej córce przyjęcia z okazji chrzcin. Sądzi, że potraktowali ją i jej męża niesprawiedliwie i narobili jej wstydu przed własną rodziną.

Od czego się zaczęło? Otóż mama Ewy zaproponowała swoim swatom, że oni kupią łóżeczko wnuczce oraz zorganizują chrzciny, z kolei ona sprezentuje dziewczynce wózek. Niestety, rozmowa ta nie miała zbyt miłego przebiegu…

„Teść, głupi cham powiedział, że chrzcin na pewno nie będzie organizował, że jesteśmy dorośli i sami sobie możemy urządzić. Poczułam się niezręcznie przy matce. Mój szwagier pokazywał mi, jakie jego dzieci dostały prezenty od moich teściów, podobnie szwagierka – jej synowie dostali nawet po rowerku. A mojego teścia nie stać na to, by chrzciny swojej wnuczce wyprawić?! Po prostu myślałam, że się tam rozpłaczę. Tak głupio mi przed najbliższą rodziną…”

Ewa uważa, że jest to obowiązek teściów, aby pomagać młodym. Nie wszyscy się z nią zgadzają. Tak naprawdę większość osób opowiedziała się po stronie rodziców jej męża.

To może Cię zainteresować:  Wrocław: 34-latka wyciągnęła z wózka 1,5-miesięczne niemowlę i zaczęła je bić.

– „Kiedy ja chrzciłam córeczkę, to nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby prosić o pomoc któregokolwiek z rodziców” – pisze jeden z internautów. Kolejna osoba, Maria, dodaje: „Kupili prezenty jakie chcieli, to co innego, niż chrzciny. Dobrze teść powiedział, nawet jak go stać, to nie jest jego obowiązek, tylko twój.”

– „Jak my robiliśmy chrzciny naszym dzieciom, to zarówno do rodziców, jak i teściów, poszliśmy wręczyć zaproszenia. Ich rolą jest przyjechać, reszta to nasze zadanie.”

Co o tym sądzicie?

Karnet open do fitness klubu
Karnet open do fitness klubu
79,99 zł
149,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Miesięczny karnet open na siłownię i fitness od 79,99 zł w BeFit – 3 miasta (-46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz