Home Kategorie Życie Emerytury zwolnione z podatku PIT. Sejm pracuje nad zmianami dla polskich seniorów.
6.73K

Emerytury zwolnione z podatku PIT. Sejm pracuje nad zmianami dla polskich seniorów.

Rządzący coraz częściej myślą o emerytach. PiS zaproponował 13. emeryturę, PSL chce emerytur bez podatku. Czy tego właśnie chcą polscy seniorzy?

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz oznajmił, że w najbliższą środę dojdzie do rozpatrzenia obywatelskiego projektu. Będzie nad nim obradował Sejm.

Już w pierwszym punkcie obrad widnieje czytanie projektu obywatelskiego. Miał on być rozpatrzony jeszcze przed Sejm poprzedniej kadencji, więc swoje już przeleżał. Prezes PSL przyznał, że emerytura nie powinna być opodatkowana.

– „To dług naszego pokolenia, wobec pokolenia rodziców i dziadków. To jest nasz dług wobec was, za długie lata życia, za trudny czas transformacji lat dziewięćdziesiątych, za trudne lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte.”

Emerytura bez podatku została wprowadzona również w innych krajach. Sprawdza się ona w takich państwach jak Węgry, Litwa i Bułgaria.

Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że jest to dużo lepsze niż 13. emerytura PiS.

– „To dużo lepsze rozwiązanie niż trzynasta emerytura, bo ono nie jest z łaski wyborczej pana prezesa. Trzynasta emerytura była dlatego, że były i są wybory. I jak się skończą lata wyborcze – w 2021 r. ich nie będzie, to nie mamy pewności, że 13. emerytura będzie, bo ona nie jest wpisana na stałe.”

Myślicie, że to dobry pomysł?

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
54,39 zł
98,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
98
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz