Home Kategorie Życie Emerytury zwolnione z podatku PIT. Sejm pracuje nad zmianami dla polskich seniorów.

Emerytury zwolnione z podatku PIT. Sejm pracuje nad zmianami dla polskich seniorów.

Rządzący coraz częściej myślą o emerytach. PiS zaproponował 13. emeryturę, PSL chce emerytur bez podatku. Czy tego właśnie chcą polscy seniorzy?

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz oznajmił, że w najbliższą środę dojdzie do rozpatrzenia obywatelskiego projektu. Będzie nad nim obradował Sejm.

Już w pierwszym punkcie obrad widnieje czytanie projektu obywatelskiego. Miał on być rozpatrzony jeszcze przed Sejm poprzedniej kadencji, więc swoje już przeleżał. Prezes PSL przyznał, że emerytura nie powinna być opodatkowana.

– „To dług naszego pokolenia, wobec pokolenia rodziców i dziadków. To jest nasz dług wobec was, za długie lata życia, za trudny czas transformacji lat dziewięćdziesiątych, za trudne lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte.”

Emerytura bez podatku została wprowadzona również w innych krajach. Sprawdza się ona w takich państwach jak Węgry, Litwa i Bułgaria.

Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że jest to dużo lepsze niż 13. emerytura PiS.

– „To dużo lepsze rozwiązanie niż trzynasta emerytura, bo ono nie jest z łaski wyborczej pana prezesa. Trzynasta emerytura była dlatego, że były i są wybory. I jak się skończą lata wyborcze – w 2021 r. ich nie będzie, to nie mamy pewności, że 13. emerytura będzie, bo ona nie jest wpisana na stałe.”

Myślicie, że to dobry pomysł?

eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. transportu i spedycji w firmie za 49 zł i więcej w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
98
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz