Home Kategorie Poruszające Wirus zabił 11-latka, a 4-latkę pozbawił wzroku. Pierwsze objawy to kaszel, katar i gorączka.

Wirus zabił 11-latka, a 4-latkę pozbawił wzroku. Pierwsze objawy to kaszel, katar i gorączka.

Praktycznie wszyscy chorowali kiedyś na tę chorobę. Ból mięśni i stawów, ogólne rozbicie i gorączka oznaczają jedno – grypa.

Ta choroba dopada zarówno dzieci, młodzież i dorosłych. Niestety, w tym roku zebrała nadzwyczajne żniwo.

Ilość zgonów związana z zachorowaniami na grypę jest monitorowana od 17 lat. Zgodnie z danymi to właśnie teraz zmarła rekordowa ilość dzieci, która wcześniej chorowała na grypę.

Niestety grypa ma wiele odmian. W tym roku szczególnie ciężka dla naszych organizmów jest jej odmiana typu B. Co najgorsze, nawet szczepienie może nas przed nią nie uchronić. Okazuje się, że ich skuteczność w przypadku grypy typu B wynosi 54%, a w przypadku typu A 34%. Oczywiście lekarze zalecają szczepienie dzieci powyżej 6 miesiąca życia, bo znacząco zmniejsza ono ryzyko zachorowania.

To może Cię zainteresować:  Zmarła 5-letnia dziewczynka z Ełku. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u niej grypę.

Potwierdzeniem tego, że grypa atakuje z pełną siłą jest śmierć 11-letniego chłopca z Nowego Jorku. Luca Calanni odwiedzał lekarza trzy dni z rzędu. Ostatecznie w stanie odwodnienia trafił do szpitala. Wirus dostał się do serca chłopca i spowodował jego zatrzymanie.

W grudniu grypa zaatakowała również 4-letnią Jade DeLucie. Najgorsze było to, że po dziecku nie było widać choroby. Matka dziecka opowiada o horrorze który przeżyli:

– „Biegała, dobrze się bawiła, normalnie jadła, prosiła o przekąski. Ale gdy ojciec poszedł ją obudzić w wigilijny poranek, stwierdził, że córka leży w łóżku z wysoką gorączką i nie reaguje. Przerażeni rodzice zabrali ją do szpitala, gdzie dostała drgawek.”

Niestety w wyniku powikłań dziewczynka straciła wzrok. Pamiętajmy, aby chronić nasze dzieci, bo wirus może zaatakować niespodziewanie.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
30
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz