Home Kategorie Ludzie Kora wyznała prawdę o księżach pedofilach już wiele lat temu. Wtedy ludzie zarzucali jej kłamstwo.

Kora wyznała prawdę o księżach pedofilach już wiele lat temu. Wtedy ludzie zarzucali jej kłamstwo.

28 lipca 2018 roku zmarła Kora – artystka, która na polską scenę muzyczną wniosła bardzo wiele. Be zwątpienia wpłynęła na wielu współczesnych artystów.

Mało kto jednak zna historię jej życia. Mąż artystki wyjawił, że Olga w dzieciństwie była molestowana przez księży. Sama Kora wyznała prawdę o księżach pedofilach już lata temu. Wtedy jednak ludzie zarzucali jej kłamstwo.

Kora nie bała się mówić głośno o tym, co ją boli i bez problemu zajmowała stanowisko w konkretnych sprawach. O tym, co przeżyła, nie mówiła jednak zbyt często.

Kamil Sipowicz wyznał, że pomimo wielkiego sukcesu, niezliczonej liczby fanów i szacunku w branży, Kora cały czas miała w pamięci krzywdę sprzed lat.

Jako dziecko Kora padła ofiarą księży pedofilów. To, co przeżyła, wpłynęło na całe jej życie. Takiego cierpienia nie da się zapomnieć i funkcjonować normalnie. Piosenkarka wyznała, że padła ofiarą molestowania. W swojej książce „Podwójna linia życia” wspominała o dramacie, który rozgrywał się w jej życiu, gdy była w domu dziecka i miała kontakt z duchownymi. To jednak tylko szczyt góry lodowej. Tylko sama Kora wiedziała, co przechodziła.

Kora wyznała prawdę o księżach pedofilach, ale i o siostrach zakonnych, które znęcały się zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Swoje emocję zaczęła też wyrażać poprzez muzykę, stąd też utwór „Zabawa w chowanego”, który opisywał to, jak była molestowana. Nie wszyscy jej uwierzyli. Wiele osób sądziło, że artystka chce wzbudzić kontrowersje. Mąż jednak wiedział, jak jego wybranka cierpi.

– „Kościół wolał nie reagować. Nikt z tego zgromadzenia zakonnego w Jordanowie nigdy jej nie przeprosił. Do tej pory uważają, że nie mają za co przepraszać. Nawet kiedyś tam pojechaliśmy po wielu latach. Ten ośrodek nadal istnieje, zajmują się teraz niepełnosprawnymi dziećmi. Te są jeszcze bardziej bezbronne.”

Oczywiście opinia publiczna wiedziała o tym, co ją spotkało, ale o dramatycznych szczegółach wiedziała tylko ona sama i mąż, któremu zwierzyła się z dramatu na łożu śmierci. W jednym z wywiadów dla „Wprost” powiedziała, co ją spotkało. Aż strach pomyśleć, że niewinne dzieci może spotkać coś tak okrutnego.

– „To wciąż powraca. Pamiętam, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza. Przez lata nie byłam w stanie nikomu się poskarżyć. Był starym śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach. Gdy wcześniej patrzyłam na niego na ulicy, nie wydawał mi się tak obrzydliwy, ale gdy zaczął się do mnie dobierać, już tak.”

Kora wyznała prawdę o księżach pedofilach, a to tylko jedna z wielu ofiar, która miała odwagę o tym powiedzieć…

Kurs online: Ziołolecznictwo
Kurs online: Ziołolecznictwo
49,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Ziołolecznictwo za 49 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz