Home Kategorie Poruszające Są oskarżeni o zabicie 5-letniej córki. Mimo to pojawią się na jej pogrzebie.

Są oskarżeni o zabicie 5-letniej córki. Mimo to pojawią się na jej pogrzebie.

W grudniu Aleksandra W. i jej pochodzący z Pakistanu mąż, Abdul W. zostali oskarżeni o zamordowanie 5-letniej córki kobiety, Nadii Kalinowskiej.

Pomimo aresztowania, sąd zezwolił, aby wzięli udział w pogrzebie dziecka.

31-letni Abdul W. i 25-letnia Aleksandra W. mieszkający przy Fernagh Drive w Newtownabbey 15 pod koniec ubiegłego roku usłyszeli zarzuty umyślnego spowodowania lub przyzwolenia na ciężkie obrażenia i śmierć dziecka. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb 5-latki. Sędzia wydał zgodę na udział pary w ostatnim pożegnaniu dziecka. Po ceremonii ciało Nadii wróci do Polski.

Sędzia Ted Magill długo się wahał czy zezwolić małżonkom na uczestnictwo w pogrzebie. Wydając zgodę, podkreślił, że: „to jedna z najbardziej niezwykłych spraw”. Wyjaśnił swoją decyzję słowami:

– „Rozważam ten wniosek z naprawdę poważnymi zastrzeżeniami, ale muszę wziąć pod uwagę domniemanie niewinności.”

Każdy z oskarżonych był zobowiązany wpłacić kaucję w wysokości 500 funtów (2,5 tys. zł). Po zakończeniu pogrzebu oboje z powrotem trafią do aresztu. Następna rozprawa zaplanowana jest na 17 lutego.

5-latka została znaleziona martwa w rodzinnym domu, w grudniu zeszłego roku. Pakistańczyk i Polka utrzymywali, że dziecko spadło ze schodów, kiedy w nocy chciało pójść do łazienki. Policjanci badający miejsce zdarzenia wnieśli do sądu wątpliwości, związane z charakterem obrażeń na ciele dziewczynki.

To może Cię zainteresować:  Niezależnie ile razy widziałeś „Titanica”, na pewno nie znałeś bolesnej prawdy o tej parze

Według relacji rodziców, zaraz po zdarzeniu, Abdul W. miał wnieść dziewczynkę po schodach na górę i zmienić jej ubranie, ponieważ zabrudziła się własnymi odchodami. Wówczas dziecko zaczęło tracić przytomność. Wezwano pogotowie, jednak 5-latki nie udało się uratować. Abdul W. i Aleksandra W. nie byli w przeszłości karani. Oboje zaprzeczyli zarzutom spowodowania śmierci dziecka.

Dziewczynka przyszła na świat w Polsce, w katolickiej rodzinie. Później razem z mamą wyjechała do Irlandii Północnej. Tam Aleksandra W. przeszła na islam i wzięła ślub z Abdulem.

Nie ujawniono miejsca, w którym odbędzie się pogrzeb. Wiadomo jedynie, że będzie miał miejsce w Belfaście w tym tygodniu. Później ciało dziecka zostanie przekazane mieszkającej w Polsce rodzinie, w porozumieniu z babcią zmarłej.

Uczestnictwo oskarżonych w ceremonii pogrzebowej zostało szczegółowo zaplanowane przez policję. Parę obowiązują określone warunki, których oboje będą musieli przestrzegać. Abdul W. i Aleksandra W. mogą ze sobą rozmawiać wyłącznie w języku angielskim. W ich otoczeniu przez cały czas będą obecni dwaj policjanci, przysłuchujący się treści rozmów. Małżonkowie nie mogą dyskutować ze sobą na temat toczącego się procesu. W ceremonii wolno wziąć udział wyłącznie osobom powyżej 16. roku życia.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
21
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz