Home Kategorie Niesamowite Nadciąga koniec świata. Franciszek według przepowiedni to ostatni papież?

Nadciąga koniec świata. Franciszek według przepowiedni to ostatni papież?

Co chwilę słyszymy o zbliżającym się końcu świata. 2000, 2012, 2020… daty pierwszych dekad drugiego milenium przez wielu utożsamiane są z nadchodzącą zagładą.

Teraz okazuje się, że sam papież Franciszek wierzy w katastroficzne wizje.

Przepowiednia św. Malachiasza, opierająca się na wizjach pochodzących z 1139 roku uchodzi za jedną z najsłynniejszych wizji przepowiadających koniec świata. Została spisana przez pochodzącego z Irlandii duchownego, który w krótkich zdaniach scharakteryzował przyszłych 112 papieży i antypapieży. To według tej wróżby Franciszek ma być ostatnią głową Kościoła.

Malachiasz stwierdził, że ostatnim papieżem będzie „Piotr Rzymianin”, a zwieńczeniem jego pontyfikatu ma być koniec świata.

Święty Malachiasz zapowiadał:

– „W czasie ostatecznych prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego królować będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu udręk. Miasto Siedmiu Wzgórz (Rzym) zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi ludzi. Koniec.”

Interpretacje treści przepowiedni wiążą się głównie ze znalezieniem połączenia między danym hasłem, a miejscem urodzenia papieża, jego herbem lub zdarzeniami związanymi z jego wyborem.

Analizując wyliczenia, św. Malachiasza można wywnioskować, że papież Franciszek jest ostatnim papieżem. Zwolennicy tej teorii uważają, że papieża Franciszka wiele łączy z Piotrem Rzymianinem. Zwracają uwagę, że patron obecnego papieża, św. św. Franciszek z Asyżu, miał na drugie imię Piotr.

To może Cię zainteresować:  103-latka pokonała koronawirusa. Bardziej jednak zaskakuje sposób, w jaki to uczciła.

Wiele osób upatruje w jednym z przemówień Franciszka potwierdzenia, że proroctwo wkrótce się wypełni. W 2014 r., podczas przemówienia na Placu Świętego Piotra, papież Franciszek zapowiedział powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i czekający nas sąd ostateczny. Papież Franciszek mówił:

– „Bóg przygotowuje nowe miejsce zamieszkania i nową Ziemię, na której będzie trwać sprawiedliwość, a błogosławieństwo zaspokoi wszelkie pragnienia pokoju, które powstają w ludzkim sercu. (…) Na koniec będziemy twarzą w twarz z Bogiem. Wspaniale jest myśleć o niebie, prawda? Wszyscy tam będziemy, wszyscy, to jest piękne i daje nam siłę.”

Trzeba zaznaczyć, że przepowiednia Malachiasza została odkryta dopiero w 1590 roku i nie ma pewności, że faktycznie liczy 900 lat. Znawcy przypuszczają, że może być falsyfikatem stworzonym w XVI wieku, a jego celem miało być zmanipulowanie procesu wyboru papieża. Specjaliści zwracają uwagę, że ogólny opis wizji sprawia, że łatwo można je dopasować do niemal każdego papieża.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz