Home Kategorie Poruszające Tragiczny wypadek szkolnego autobusu. Nie żyje dwoje małych dzieci, a wiele jest rannych.

Tragiczny wypadek szkolnego autobusu. Nie żyje dwoje małych dzieci, a wiele jest rannych.

W czwartek rano doszło do przerażającego wypadku szkolnego autokaru. Pojazd wpadł w poślizg, przez co kierowca stracił panowanie nad kierownicą. W wyniku wypadku ucierpiało wiele dzieci.

Wszystko wskazuje na to, że główną przyczyną wypadku były bardzo trudne warunki panujące na drogach. Szkolny autobus wpadł w poślizg na mocno oblodzonej, brukowanej drodze i w rezultacie zjechał z drogi. Wjechał do rowu i przewrócił się.

W pojeździe podróżowało 22 dzieci w wieku pomiędzy 8, a 11 lat. W wypadku zginęło dwoje z nich. Pięcioro jest w stanie ciężkim.

Do wypadku doszło w Niemczech niedaleko miejscowości Berka, położonej 260 km na południowy-zachód od Berlina.

Wypadek doprowadził nie tylko do poważnych obrażeń u dzieci. Kierowca autokaru również został ranny. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali.

Jak powiedział starosta Reinhard Krebs:

– „Kiedy dwoje dzieci umiera, świat na chwilę się zatrzymuje.”

Na miejscu wypadku pracowały dziesiątki strażaków, policjantów, lekarzy i psychologów, którzy pomagali w prowadzeniu akcji ratowniczej. Minister spraw wewnętrznych Turyngii Georg Maier poinformował, że zdarzenie wywołało prawdziwy „szok” w Berce. Zawiadomił, że szkoła zostanie otwarta już w piątek.

Tego typu zdarzenie może mieć wpływ na całe dalsze życie najmłodszych i skutkować licznymi traumami, dlatego zarówno dzieci, jak i nauczyciele mogą liczyć na pomoc psychologiczną.

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej opcji w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
33
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz