Home Kategorie Poruszające Matka urodziła czwarte dziecko i zmarła kilka dni później. Po swojej śmierci uratowała 12 istnień.

Matka urodziła czwarte dziecko i zmarła kilka dni później. Po swojej śmierci uratowała 12 istnień.

Oto bardzo poruszająca historia kobiety, która po śmierci uratowała ponad 12 żyć. Wszystko przez decyzję, którą podjęła.

Kathleen Thorson z Medford w stanie Oregon urodziła swoje czwarte dziecko, syna imieniem Theodore, 29 grudnia. Bliscy byli przeszczęśliwi i nie mogli doczekać się kolejnego członka rodziny.

Niestety pięć dni po porodzie Kathleen trafiła do szpitala po tym, jak dostałą krwotoku wewnątrz czaszki. Pomimo kilku operacji nie udało uratować się jej życia.

Krwotok śródmózgowy (ICH) jest poważnym stanem, w którym sama tkanka mózgowa zaczyna krwawić. Najczęstszą przyczyną jest wysokie ciśnienie krwi, ale inne obejmują uraz głowy, stosowanie rozcieńczalników krwi lub spontaniczne pęknięcie naczynia krwionośnego.

Oznaki ICH – mrowienie lub osłabienie z jednej strony ciała, silne bóle głowy czy utrata równowagi – nie zawsze są oczywiste. Około jedna na 100 kobiet doświadcza krwotoku poporodowego, a według Stanford Children’s Health bardziej prawdopodobne jest wystąpienie po cięciu cesarskim.

Badanie przeprowadzone przez American Academy of Neurology w 2019 r. Wykazało, że ryzyko ICH u kobiet w ciąży jest najwyższe w trzecim trymestrze ciąży i we wczesnym okresie poporodowym. Obecnie nie jest jasne, co spowodowało krwotok Thorson lub jakie objawy wystąpiły.

Rodzina zamieniła jednak tragedię w błogosławieństwo dla 12 innych osób. Kobieta była zarejestrowana jako dawca narządów. Podarowała 12 narządów, w tym serce i płuca, potrzebującym.

Gdy ustalono, że nie można jej uratować, lekarze podeszli do tematu dawstwa narządów wraz z rodziną, ponieważ prawo wymaga tego, aby poinformować najbliższych. Pielęgniarka powiedziała Jessemu, że szanse na to, że ktoś jest kandydatem tej wielkości, są „mniejsze niż jeden na milion”.

Ta historia sprawiła, że uruchomiono zbiórkę na pokrycie kosztów medycznych, pogrzebu i utraconych zarobków w wyniku choroby. W ciągu kilku dni zebrano ponad 111,000 dolarów.

Niezwykła historia dotarła do aktorki Kristen Bell, która prowadzi linię produktów dla dzieci o nazwie HelloBello. Bell umieściła jedno ze zdjęć rodziny na swojej stronie na Instagramie i przyznała Thorsonsowi zapas chusteczek i pieluszek na rok.

Skok ze spadochronem w tandemie
Skok ze spadochronem w tandemie
719,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Skok ze spadochronem w tandemie dla 1 osoby od 709,99 zł w Sky Camp Spadochronowym Klubie Sportowym

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz